В УПЦ МП кажуть, що ООН заборонив виселяти їх з приміщень на Чорновола


Комітет із прав людини ООН зобов’язав Україну не виселяти вірянин УПЦ МП з будівлі на вулиці Чорновола в Івано-Франківську.

Про це повідомили в правозахисній організації NGO «Public Advocacy», яка ініціювала звернення до ООН від імені голови релігійної громади, яка здійснює богослужіння у цьому храмі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на NGO «Public Advocacy».

Звернення про порушення прав релігійної громади УПЦ МП Комітет із прав людини ООН розглянув відповідно до додаткового протоколу до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

За словами голови NGO «Public Advocacy» Олега Денисова, правозахисна організація вимушена була звернутися до міжнародної інстанції, оскільки не бачила належної реакції на систематичні порушення прав вірянин УПЦ з боку держави щодо припинення цього.

"У 2019 році наша організація почала здійснювати прямі звернення до міжнародних інстанцій як від імені НВО, так і від імені потерпілих з тим, щоб посилити правову роботу щодо захисту потерпілих УПЦ", — розповів правозахисник.

Довідково: 20 грудня 2006 року виконком міської ради передав в оренду єпархії два нежитлові приміщення загальною площею 300 кв м для використання під молитовний будинок та канцелярію єпархіального управління.

Йдеться про будівлі на вул. Чорновола, №6 та №6Б, в яких раніше був дитсадок. За договором, дія оренди мала б припинитися, коли єпархія побудує поруч нову церкву. Адресою храму мала б бути вул.Чорновола, 6Б. Проте будівництво досі не розпочали.

Натомість, Івано-Франківськ в цей час ще й надав єпархії УПЦ МП окрему ділянку для будівництва церкви по вул. Довженка, 2. Але і після спорудження церкви православні приміщення дитячого садка не звільнили і навіть погрожували попередньому міському голові анафемою. Тож мерія пішла до суду. Пізніше, в УПЦ Московського патріархату обіцяли звести в Івано-Франківську дитсадок, аби лиш зберегти за собою храм

Усі ці 10 років за оренду земельної ділянки та приміщення колишнього садка єпархія УПЦ МП платить до міського бюджету 583 гривні в рік.

До теми: Прикарпатські депутати хочуть повернути громаді приміщення, де зараз церква Московського патріархату

Замість церкви Московського патріархату у Франківську буде дитсадок

Представники УПЦ МП відмовились від позову через приміщення церкви на Чорновола

Суд за приміщення на Чорновола: Міськрада відмовилась від позову

Суд зобов’язав Московський патріархат звільнити приміщення на Чорновола

УПЦ МП не збирається виселятися з Чорновола. Знову подають до суду

Також читайте: Церква Московського патріархату подала до суду на очільника поліції та мера Коломиї

 У Коломиї опечатали церкву Московського патріархату

Частина парафіян церкви у Коломиї хоче вийти з Московського патріархату

Благовіщенська церква під Московським патріархатом: чи буде поставлено крапку?

У Коломиї закрили церкву через конфлікт між громадами УГКЦ і УПЦ (МП)