В Яремче депутати гаряче обговорювали проблеми спорту

news-image: В Яремче депутати гаряче обговорювали проблеми спорту
Сьогодні, 15 листопада в Яремче відбулася виїзна сесія Івано-Франківської облради з питань спорту.

Як повідомив начальник управління спорту облдержадміністрації Орест Оклієвич, реалізацію заходів щодо розвитку масового спорту забезпечують 9 центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», з яких 1 обласний, 6 районних та 2 міських.

«Впродовж чотирьох років спортсменами області на змаганнях міжнародного та Всеукраїнського рівнів здобуто 2381 нагороду різного ґатунку. Чемпіонами світу та Європи впродовж  2019 року стали  8 спортсменів Прикарпаття. На ІІ Європейських іграх спортсмени області здобули 2 золотих, 2 срібних та 2 бронзових медалі», - сказав Оклієвич.

За словами начальника управління, знаковим для галузі стало завершення будівництва та введення в експлуатацію футбольного стадіону зі штучним покриттям для  дитячо-юнацького та аматорського футболу за програмою УЄФА «Хет-трик», на будівництво якого з обласного бюджету освоєно кошти в сумі 6800,0 тис. гривень.

«Розпочато будівництво приміщення сучасного басейну «H2O – CLASSIC» у Коломиї. З 2018 році розпочався капітальний ремонт стадіону спорткомплексу  ім. А. Гемби Національного технічного університету нафти і газу із встановленням сучасного покриття, легкоатлетичних секторів та реконструкції трибуни. На будівництво сучасного біатлонного комплексу з держбюджету було виділено 50,0 млн. гривень. Згідно проекту тут передбачено будівництво стрільбища,  лижно-ролерної траси, а також усієї супутньої інфраструктури з мостами, автомобільним тунелем, тощо. У 2019 році в Снятині був відкритий професійний басейн», - каже Орест Оклієвич.

Після звіту, депутати перейшли до запитань та виступів.

Зокрема очільник медичної комісії Манолій Піцуряк поцікавився чи задовільняє начальника управління спорту медичний супровід змагань та спортсменів.

«Я хочу, щоб в нас підготували медичних працівників, які будуть супроводжувати спортивні змагання. Це не просто медсестра чи лікар, а людина яка навчена діяти в екстремальних ситуаціях і вміє відреагувати за секунди. В більшості змагання обслуговують медсестри загальної практики», - запропонував свободівець.

Орест Оклієвич підтвердив, що колись вони здавали спортивну медицину і екзамен, а в медичних вузах сьогодні цього не вчать. Тож спортивних лікарів немає, а той хто займається реабілітацією не є спортивним лікарем.

Водночас свободівець Ігор Дебенко наголосив, що спортивна галузь в нашій області тримається на ентузіазмі, професіоналізмі та самовідданості самих спортсменів.

«Якщо ти потрапив у збірну, то отримаєш і забезпечення і екіпірування, якщо ні - то сподівайся тільки на себе. В результаті виходить, що якщо в юнацькі роки людина і досягає якихось висот, то в дорослому віці змушена думати як вижити. Як на мене в спорті є дві проблеми. Перша – це те, що реформа децентралізації завершується і не відомо, що буде з районним спортом далі. Чи будуть створюватися дитячі спортшколи в ОТГ - питання. І друге, це матеріально-технічне забезпечення. Адже сучасної спортивної арени в області як не було так і нема  дякуючи окремим ентузіастам і не буде найближчим часом. Мені прикро, що ми всі разом пішли на поводу в них», - сказав депутат.

Орест Оклієвич запевнив, що він як ніхто підтримує будівництво арени саме на тому місці і не боїться про це сказати.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.11.2019 17:34
загрузка...