Велика відповідальність за маленьке життя: Як у Франківську дбають про безпритульних

news-image: Велика відповідальність за маленьке життя: Як у Франківську дбають про безпритульних
У липні 2017 року громадські та волонтерські організації за сприяння міського влади, нарахували у місті близько 1120 безпритульних тварин.

Цього року в липні вони знову приїдуть моніторити ситуацію, щоб оцінити роботу міста за два роки. Але вже два роки тому кількість безпритульних цуценят становила дуже маленький відсоток від загальної кількості, що свідчить про зменшення кількості безпритульних тварин, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.

Про це на оперативній нараді розповів директор КП «Полігон ТПВ» Юрій Мороз, другою основною діяльністю якого є облік та обслуговування безпритульних тварин.

Спершу тварин відловлюють, тоді стерилізують, вакцинують та лікують. Далі проходить облік, ідентифікація та реєстрація. Й останнім етапом стає внесення інформації до міжнародної бази даних тварин.

Юрій Мороз розповів, що деяких чотирилапих ще й чіпують. Та звертає увагу, що чіпування – дороговартісна процедура, тому  чіпують лише тих тварин, яких віддають у сім’ї чи БО «Дім Сірка». За два роки встановили близько 200 чіпів. Таким чином, якщо собака з чіпом знову стане безпритульною, власника можна буде притягнути до відповідальності.

«Ми постійно прилаштовуємо безпритульних тварин. Проте проблема залишається: низький рівень культури населення щодо поводження з домашніми тваринами, відсутність системи обліку тварини, що належить власнику, недосконала система пошуку загублених тварин – все це ті причини, через які ситуація з домашніми тваринами ще далека від задовільної”, – підсумував він.

Зараз кількість безпритульних тварин у центрі міста зменшилася. Проте у спальних районах є так звані «любителі дворових собак». Вони додому їх не беруть, але у своїх дворах годують їх та доглядають.

Міський голова Руслан Марцінків нагадав, що міська рада прийняла програму поводження з домашніми тваринами та порекомендував усім власникам домашніх улюбленців її ще раз перечитати.

«Місто працює над вирішенням проблеми, але це не односторонній процес. Хотілося б більшого розуміння серед франківців, що домашня тварина – не іграшка. Її не можна взяти, погратися, а тоді просто повернути в магазин. Це відповідальність, яку треба брати свідомо», – додав він.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.03.2019 19:29