Відкриті клітки: Франківці вийшли на захист курей

news-image: Відкриті клітки: Франківці вийшли на захист курей
14 липня, біля пам'ятника Яйцю на Площі Ринок, відбулася зоозахисна акція-перфоменс. Її організували активісти локальної групи міжнародної ГО “Відкриті Клітки”.

Акція є частиною інформаційної кампанії щодо теми cage free, яку веде організація в Україні. Її мета — ознайомлення суспільства з проблемами утримання курей у клітках батарейного типу. Саме з подібних ферм отримується переважна більшість яєць, що потрапляють на полиці магазинів.

Жорстокість подібного утримання птахів прослідковується в тому що:

  • інтенсивна експлуатація призводить до скорочення життя тварин в декілька разів. Вони втрачають продуктивність у віці 1.5 року, після чого їх вбивають;
  • через недостатню кількість простору та відсутність умов для задоволення природних потреб, птахи страждають на нудьгу та стрес. Це призводить до розладів поведінки. Серед яких завдання шкоди собі та іншим, а також акти канібалізму;
  • здоров’я курей опиняється під загрозою в умовах батарейних кліток. Через невідповідну гігієну місця утримання може виникнути бактеріальний артрит. А через те, що курка малорухлива й постійно змушена нести яйця, у неї починається дефіцит кальцію, який призводить до остеопорозу.

“Відкриті Клітки” вже понад рік ведуть перемовини з міжнародним ритейлером “Ашан” в Україні. Він підтримує ініціативу переходу на яйця вільного вигулу в ряді європейських країн, зокрема в Польщі, Іспанії, Італії та Франції, але не в нашій країні. Зоозахисники закликають український офіс також зробити заяву про перехід на cage-free продукцію, оскільки це відповідає заявленим глобальним цінностям.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.07.2019 13:13
загрузка...