Відомий політолог у Франківську: Кандидати, які обіцяють швидко закінчити війну - брешуть

news-image: Відомий політолог у Франківську: Кандидати, які обіцяють швидко закінчити війну - брешуть
У середу, 13 березня в Івано-Франківську презентували українське видання книги «Війна Путіна проти України: революція, націоналізм і криміналітет» – про першопричини та специфіку російської агресії проти України.

Автор книги – Тарас Кузьо, доктор філософії, професор кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», позаштатний науковий співробітник Школи фундаментальних міжнародних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Видання складається із двох частин, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За словами Тараса Кузьо, перша частина - це своєрідний бекграунд сприйняття України Росією в часи Російської імперії і СРСР.  Фактично, нинішня політика Путіна є продовженням цієї лінії, пояснює регіональну специфіку Донбасу і південного сходу України загалом. Друга частина присвячена сучасним подіям - гібридній війні, становленню та зміцненню ЗСУ та впливу цього конфлікту на національну ідентичність українців.

«Ідея написати цю книжку в мене з’явилась шість років тому, це мало бути вузьке дослідження. Але розпочався Євромайдан і книга стала набагато ширшою. Я часто їздив в АТО, мені цікаво було бачити волонтерів, як російськомовна Україна дивиться на ті події. Більшість з них підтримали Україну, тому путінський проект програв», - каже Кузьо.

Науковець підкреслює, що більшість росіян вважають Україну фейковою державою, а української нації, на їхню думку, не існує. Росіяни ділять Україну на три частини: кримчан, яких вважають своїми, малоросів, які на їх думку мріють повернутися до Росії і фашистів-нацистів із заходу.

"Саме останні, на думку росіян, прийшли до влади і тримають малоросів в окупації. Ці міфи є смішні, але водночас вони є показником, що в Москві нічого не розуміють про Україну»,- впевнений політолог.

Тарас Кузьо переконаний, що наступні 5 років є найважливіші в історії України і саме в цей час вирішиться, чи зможемо ми в 2024 році сказати «прощай Путін!».

«Вам пощастило, що в 2014 році прийшов до влади президент, який зруйнував російську силу в Україн: це і російська церква, і російське телебачення та ЗМІ. Тож сьогодні, на мою думку, проросійські сили вже не мають шансів навіть потрапити у другий тур», - вважає науковець.

Окремо політолог звернув увагу на обіцянки кандидатів у президенти швидко завершити війну. Кузьо запевняє, що кандидати, які говорять, що можуть зупинити війну - брешуть. Єдиний, хто може зупинити війну - це Путін, а всі інші варіанти – це капітуляція України.

«Щоб війна зупинилась, Росія має визнати суверенітет України і українську ідентичність, а вона цього не зробить. Тому війна буде ще довго. Тож кандидати, або брешуть, або готові на капітуляцію. Бо Путін не відпустить Україну, а він буде президентом мінімум до 2024 року. Втім, я думаю, що він буде пожиттєво, бо не може залишити таку владу. Та навіть якщо він раптово помре, шовіністів в Росії є багато і нічого не зміниться. Тому маєте зрозуміти головне – зараз ви обираєте не тільки президента, але і головнокомандувача. Потрібно, щоб президент назавжди відвів вас від «руського міра». Це буде найкраща відповідь російській агресії. Я наприклад,  не можу уявити коміка головнокомандувачем. Якщо це станеться, Росія ще раз підтвердить у світі свої слова, що ви фейкова держава, якою керує комік», - наголосив Тарас Кузьо.

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 13.03.2019 13:09