Відомий шеф-кухар у Франківську закликав експериментувати зі шкільним меню

news-image: Відомий шеф-кухар у Франківську закликав експериментувати зі шкільним меню
Сьогодні, 17 вересня, відомий шеф-кухар і кулінарний експерт Євген Клопотенко поспілкувався з франківцями та презентував проект «Нове шкільне харчування».

Як зауважив директор департаменту освіти Ігор Максимчук, сьогодні нова система харчування частково впроваджується у всіх школах міста, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Ми маємо 42 заклади загальної середньої освіти, тож запровадити відразу у всіх нове харчування не можливо. Елементи харчування за Клопотенком є у всіх закладах. Проте ми визначили чотири пілотні навчальні заклади: угорницька школа, два ліцеї імені Романа Гурика та імені Романа Шухевича і школа-гімназія №3 де запроваджуємо нову систему. Є гарні відгуки від батьків і школярів. Ці страви користуються популярністю серед дітей. Хоча традиційні страви ми також не викидаємо з меню",- пояснив головний освітянин міста.

В департаменті зауважують, що цього року змінювати вартість харчування не будуть, але надалі плануть обговорювати це питання з підприємцями і батьками.

За словами мами двох школярів Тетяни Твардовської, її діти задоволені харчуванням.

"Чула багато відгуків і від інших дітей, що нове меню дуже смачне. Особисто я знайома з кулінарною творчістю Євгена і рада, що саме він розробляв це меню. Хочеться, щоб діти їли не звичайну гречку чи макарони, а щось цікавіше і корисніше",- каже мама.

Під час спілкування з франківцями Євген Клопотенко зауважив, що його головна мета, щоб діти полюбили їдальні і харчувалися здорово.

"Я людина, яка хоче їсти українську їжу. Ця їжа яка зараз в їдальнях - це спадок радянщини. У кого не спитаєш, у всіх дуже погані спогади про шкільні їдальні. Тому я хочу, щоб кількість дітей, які харчуються в їдальні стала більшою. У кухарів добре серце, але застаріла база рецептів в голові. Додати цукор до борщу - це нормально, а варення - вже страшно. Тому, найголовніше - це новий підхід. Коли діти побачать зміни, вони повірять і захочуть ходити в їдальні",- каже відомий кухар.

Євген Клопотенко каже, що наразі найпопулярнішими серед дітей є три страви: нагетси, суп мінестроне та салат з зеленим горошком, буряком і макароном.

"Моя мама завуч в школі, тому я знаю, що там відбувається. Я не можу відразу змінити все, але роблю все, що від мене залежить. Було дуже приємно, коли в Одесі я побачив, що діти стоять в черзі у столовій, щоб взяти нові страви",- зізнається кухар.

Шеф-кухар пригадує, що дуже не любив харчуватися в шкільній їдальні. Тож коли переміг в шоу, зрозумів, що це його шанс змінити культуру харчування в школі.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.09.2019 13:29
загрузка...