Власна лікарня, ремонти доріг і приміщень: Як живе Заболотівська ОТГ

news-image: Власна лікарня, ремонти доріг і приміщень: Як живе Заболотівська ОТГ
Півтора роки тому селище Заболотів створило свою об'єднану громаду. До неї увійшли села Ганьківці, Вишнівка, Іллінці, Олешків, Любківці, Рудники, Троїця, Тростянець, Шевченкове, Зібранівка, Рожневі Поля та Заболотів.

За півтора роки після об'єднання, тут вдалося зробити дуже багато. Зокрема, провели капітальний ремонт адмінприміщення селищної ради, приміщення Заболотівського ДНЗ «Берізка», придбали комп’ютерну техніку та програмне забезпечення для Заболотівської районної лікарні, насоси Заболотівському ККП для подачі води та відкачки стоків та багато іншого. Як розповів голова ОТГ Іван Танюк, це вдалося зробити за кошти інфраструктурної субвенції та власні кошти громади, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

Зокрема, торік Заболотівська ОТГ реалізувала 8 інфрастуктурних проектів. Інфраструктурну субвенцію витрачали на ремонт будинків культури, шкіл, встановлення вуличного освітлення, придбання комунальної техніки тощо. 

Цього року в громаді також зроблено не мало. Це капітальні ремонти адмінбудівлі спорткомплексу Ганьківців, шести будинків культури, біліотеки і ліцею. Крім цього, за кошти місцевого та державного бюджетів завершили будівництво амбулаторії в Рудниках і купили туди автомобіль, капітально ремонтують приміщення під ЦНАП, завершили будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у Троїці.

Також, торік за кошти державного бюджету провели капітальний ремонт дороги в селах Рудники і Троїця. А за кошти місцевого бюджету провели ремонт доріг, копання окопів, грейдерування в інших селах ОТГ.

Як зауважив регіональний консультант з юридичних питань Андрій Деркач, Заболотівська ОТГ запланувала на цей рік бюджет у розмірі понад 20 мільйонів гривень, не враховуючи міжбюджетні трансферти.  

"Близько 11 мільйонів – це податок на доходи фізичних осіб, що є бюджетоформуючим в цій громаді. Виконання бюджету за 5 місяців свідчить про злагоджену роботу управлінців, бізнесу та громадськості, оскільки вже понад 40 відсотків коштів надійшло до бюджету ОТГ, а порівняно з минулим роком бюджет зріс на  20 відсотків",- каже Деркач.

Цікавим є і той факт, що Заболотівська ОТГ прийняла на баланс районну лікарню та утворила некомерційне комунальне підприємство. Тож сьогодні до Заболотівської лікарні їдуть за послугами жителі усього Снятинського району. Також громада має свою пожежну частину і комунальне підприємство, яке обслуговує громаду.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.05.2019 17:15