Вони піднімали перші українські прапори: У Франківську говорять про товариство "РУХ"

news-image: Вони піднімали перші українські прапори: У Франківську говорять про товариство "РУХ"
Сьогодні, 17 вересня в Івано-Франківську проходить круглий стіл на тему: "30 років культурно-науковому товариству "РУХ" та презентація документального фільму про КНТ "Рух": "Від підпілля до незалежності України".

Поговорити про історію створення та вплив культурно-наукового товариства РУХ на становлення української державності зібралися історики, науковці, депутати та молодь, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Культурно-наукове товариство “Рух” було першою в області національною громадською організацією, яка займалась різносторонньою діяльністю, від культурної до політичної сфери суспільного життя. 

"Молодь, яка зорганізувалася у 1987 році в КНТ "РУХ" не боялась нічого. Нам потрібно про них пам'ятати. Члени руху вели активну діяльність проти Радянського Союзу, друкували першу демократичну газету "КРОК", виготовляли українську символіку, створювали вертепи і театри, вели розкопки в Дем'яновому Лазі та в інших місцях, піднімали перші в Україні прапори, писали петиції, організовували мітинги, відстоювали Українську греко-католицьку церкву і організовували багато інших заходів", - розповідає історик Любомир Ілин.

З товариства "Рух" пізніше виникла велика кількість політичних партій і громадських організацій. Саме про перехід від товариства до політичної партії у своїй доповіді розповів історик Сергій Адамович.

"За тих 30 років від стоврення товариства "РУХ" дуже багато чого змінилося. Я хочу наголосити на тому поступі, який він вчинив для розбудови України. Якщо порівнювати нас з такими диктаторськими режимами, як Білорусь, то ми дуже попереду, у нас є серйозні зміни і велика заслуга у цьому саме товариства "РУХ" і політичних партій, які вийшли з нього", - каже Адамович. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 17.09.2018 14:59