Врахували досвід України: Білорусь вирішила популяризувати свою мову

news-image: Врахували досвід України: Білорусь вирішила популяризувати свою мову
Держсекретар Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась вважає, що в республіці необхідно культивувати білоруську мову, але робити це треба без тиску.

Про це УНН повідомляють із посиланням на TUT.by.

“Треба визнати, що національна мова — одна з основ національної самоідентифікації будь-якого народу. Якщо ми говоримо про захист своєї ідентичності, ми повинні культивувати одну з його основ — мову. Культивувати, пропагувати, застосовувати — про це йдеться”, — сказав Зась.

Він додав, що зараз молодь Білорусі починає повертатися до білоруської мови та використовувати її в побуті.

“І цей шлях треба пройти, щоб ми зміцнювалися як нація й як народ”, — додав Зась.

Він так само зазначив, що мова не йде про те, щоб “насаджувати білоруську мову”. Потрібно зробити так, аби мова стала модною та популярною.

На запитання, чи не побоїться білоруська влада популяризувати свою мову, з урахуванням досвіду України, Зась відповів, що ні.

“Не побоїться популяризувати свою мову. Не ресурсом якимось адміністративним, зобов’язуючи або продавлюючи. Треба стимулювати, заохочувати, створювати умови, щоб застосування мови розширювалося”, — сказав він.

Також держсекретар додав, якщо заохочувати і культивувати моду на білоруську мову, тоді і попит на освіту, ділове спілкування буде.

“Треба починати в тому ж інформаційному просторі, щоб у тих же ЗМІ звучала білоруська мова, наші пісні, наше мистецтво пропагувалося. І щоб люди, діти, припустімо, вважали модним наш білоруський національний костюм”, — додав Зась.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.03.2019 12:45