Як франківські актори повернули Кропивницький на сотню років в минуле

news-image: Як франківські актори повернули Кропивницький на сотню років в минуле
Сьогодні, 25 жовтня актори Франківського драмтеатру розповіли про національний культурний проект "Галичина і Подніпров'я 1918-2018: Відновлення національних зв'язків", який проходив 16-21 жовтня у Кропивницькому.

Тиждень у Кропивницькому актори писали сторінки історії: пройшлися містом Ходою єдності так само як і 100 років тому Українські Січові Стрільці і жителі тодішнього Єлисаветграду, зіграли в театрі Корифеїв шість вистав, відвідали Хутір Надія, де помолилися на могилі Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) та висадили два дуби, калину, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За словами директора драмтеатру Ростислава Держипільського, колективу вдалося змінити світогляд мешканців Кропивницького.

"Ми давно хотіли поїхати на хутір Надія де поховані родина Тобілевичів. Тоді екскурсовод нам розповів, що сто років тому тут перебували Січові Стрільці. Їх туди привезли, як поліційне знаряддя, але вони змінили культурне життя міста, адже люди зрозуміли, що ми один народ. Після цього у нас з'явилась ідея провести реконструкцію цих подій",- пригадує директор.

Держипільський каже, що актори до найменших деталей відтворили ті події

"Спочатку ми вийшли на вокзал, заспівали і пішли марширувати. Поступово до нас приєднувалися місцеві жителі. Було відчуття, що ми потрапили у якесь міжчасся",- ділиться голоний режисер драмтеатру.

У свою чергу акторка Ольга Комановська каже, що досі під враженням.

"Ми йшли по вулицях, люди виходили з машин, просто приєднувалися до ходи, на сцені призначалися в коханні",- пригадує акторка.

Водночас Галина Баранкевич розповіла про свій концерт лемківської пісні "Вигнані з раю".

"Мої родичі казали, ну зрозуміло що тут на заході на концерт люди йдуть, а там хто про лемків знає? Мама морально готувала мене, що ніхто не прийде. Втім, там я зрозуміла, що люди тягнуться один до одного. Жінка приїхала за сто кілометрів на концерт, бо її батько був лемком і вона дуже розчулилась, що в тому краї підняли цю тему",- каже Баранкевич.

Актори пригадують, що після вистави до них підходив волонтер і пропонував поїхати з кількома такими виставами в АТО.

Фото зі сторінки Франківський драмтеатр.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 25.10.2018 15:24
загрузка...