Як прикарпатським пільговикам сплачувати за газ після монетизації


З жовтня 2019 року пільги на газ монетизовано. Надалі, держава надає цю допомогу грошима – безготівково (переказом на рахунки в Ощадбанку), або готівкою.

У зв'язку з цим, платіж за спожитий природний газ, починаючи з жовтня, нараховується у повному обсязі без врахування пільгової знижки

Які особливості при сплаті за газ безготівковими та готівковими пільговими грошима?

Наразі близько 90% пільговиків отримують безготівкові кошти державної допомоги на рахунки в Ощадбанку. Суму пільги в оплату за газ за них перераховує AT «Ощадбанк». При цьому банк інформує споживача про цю оплату sms-повідомленням, та не утримує комісію за цю операцію. Решту платежу за газ, як і раніше, такі пільговики сплачують самостійно.

Ще 10% пільговиків отримують допомогу готівкою, відповідно до заяв, які вони подали в УПСЗН до 15 жовтня. Такі пільговики мають самостійно та повністю розрахуватись за спожитий газ. Для цього вони обирають зручний банк, відділення пошти або платіжну систему.  Витрати на проведення такого платежу залежать від комісій, яку встановлює обрана фінансова установа або сервіс.

Довідкова інформація про суму пільг буде зазначена в рахунках за газ починаючи з листопада (споживачі отримають їх у грудні). За надання та розрахунок пільг відповідають органи соцзахисту – УПСЗН. Порядок надання пільг регулюється Законом України від 09.11.2017 р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» та постановою уряду від 17.04.2019 р. №373.