Як в Івано-Франківську молодь дає нове життя старому металобрухту

news-image: Як в Івано-Франківську молодь дає нове життя старому металобрухту
Днями на Промприладі, у рамках фестивалю "Сеанс міського сканування", стартував воркшоп "Нео:цінність". У майстерні студенти, дизайнери та архітектори Івано-Франківська та інших міст створюють нові елементи інтер‘єру зі старих матеріалів заводу.

Сьогодні, 14 червня, тут кипить робота. Учасники воркшопу кажуть, такого досвіду не отримаєш на жодних лекціях з дизайну та архітектури, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Першими зустрічають студенти інституту мистецтв Прикарпатського національного університету Василя Стефаника. Тут вони вже два дні поспіль проходять практику та водночас беруть участь у воркшопі. Студент Роман розповідає, що метою заходу є переробка старих та непотрібних матеріалів у щось корисне. Тому команда молодих дизайнерів ходила по заводу та збирала всілякий брухт, аби дати йому нове життя.

"Спершу ми хотіли зробити лампу. Це був час, коли ми ще не зовсім розуміли мету воркшопу. Насправді завдання полягає у створенні чогось такого, що знадобиться усюди. Наші ідеї змінились. Тому ми вирішили зробити модулі. Для цього взяли віконні рами та розібрали їх. Зараз у сусідній кімнаті ріжемо склоблоки навпіл, щоб вони були легші й вміщались у рами",- пояснює франківець.

За словами хлопця, модулі у майбутньому виконуватимуть функцію перегородки, столика, чи крісла. У планах команди - підсвітити їх.

"Поки не знаємо як це реалізувати, але ми розв'язуємо проблеми поступово. До неділі плануємо закінчити",- додав Роман.

Експериментує з металобрухтом й команда зі Львова. Всього у групі їх четверо: дизайнер, двоє архітекторів та просторова дослідниця із Києва. Робота молоді більше зосереджена на предметний дизайн.

Дизайнер Ростислав розповідає, що для майбутнього предмету використали відрізки старих труб, які знайшли на заводі.

"Ми дослідили, що тут є багато відрізків нікому не потрібних труб різних діаметрів та висот. Подумали, що з цього щось вийде. Їх можна скласти у такій композиції (фото нижче - ред.) і посадити туди рослини. Або ж поставити на них кусок скла або дерева, вийде непоганий столик",- пояснює львів'янин.

Хлопець також додав, що труби можна складати у форму стільця. Такич чином це буде не лише предмет інтер'єру.

На фото - прототип з менших труб, у реальності братимуться труби діаметром 50 см.

Цікава ідея і у наступної команди ентузіастів. Молоді люди працюють над створенням завіси для відгородження певного простору.

"Колись на шафу у заводі бухгалтери ставили книжки, а також там залишали листи. Ми познімали фанерні листки і вирішили зробити завісу. У команді кожен має свою роботу: один придумав, інші вирішили, як це реалізувати, а дівчата  - дрелять",- сміється учасниця воркшопу Наталя.

Дівчина зазначила, що завіса складатиметься у гармошку. Хочете бачити людей – відсунули, не хочете – засунули.

"Сьогодні вже другий день інтенсивної роботи. Думаю, до вечора зробимо 60-70% роботи. Сподіваємось, все вийде",- підсумовує франківка.

Воркшоп "Нео:цінність" триватиме ще два дні. Опісля роботи ентузіастів залишаться на Промприладі, чим принесуть заводу ще більше атмосферності та смаку.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.06.2019 18:06
загрузка...