Як видаляти кліщі і де їх перевірити на збудники. Поради франківських фахівців

news-image: Як видаляти кліщі і де їх перевірити на збудники. Поради франківських фахівців
Сезон активності кліщів на Прикарпатті триває з ранньої весни і до листопада, проте є два найбільші піки активності – це квітень-травень та серпень-вересень.
У кожному районі та місті Івано-Франківської області цілодобово працюють травмпункти, де кліща видаляють, обробляють місце укусу, надають рекомендації щодо подальшого спостереження, інформує Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ.
 
Кліща необхідно знімати з тіла якомога швидше. Із збільшенням тривалості присмоктування кліща, ймовірність зараження  збільшується. Через 2-3 дні у місці присмоктування з'являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах за рахунок випитої крові. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час Лайм бореліозу (хвороби, яку переносять кліщі) становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб.
 
Якщо немає можливості звернутися до лікаря, паразита слід видалити самостійно: розхитуйте кліща пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, закріпіть ниткою між хоботком та шкірою людини і за допомогою пінцета повільно видаляйте разом із хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування слід змастити розчином йоду, спиртом, горілкою або одеколоном. Якщо хоботок залишився у ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення кліща слід ретельно помити руки з милом.
 
 
Видаленого кліща не слід  викидати, помістіть його на шматок вологої марлі у флакон або іншу  невелику скляну ємність та  бажано віднести для лабораторного дослідження на визначення зараженості. 
 
В Державній установі "Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України", (м.Івано-Франківськ, вул. Шевченка,4) лабораторія особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження кліщів, знятих з людей, на наявність збудника бореліозу. 
 
Вартість надання консультації, видової діагностики кліщів, мікроскопії мазка біоматеріалу кліща в темному полі зору на борелії  становить 148,63 грн з ПДВ.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 20.05.2019 22:20