Які продукти найбільше подорожчали на Прикарпатті в лютому

news-image: Які продукти найбільше подорожчали на Прикарпатті в лютому
За даними Державної служби статистики, інфляція у лютому 2019р. порівняно з попереднім місяцем в Україні становила 0,5%, з початку року – 1,5%, в області – 0,6% та 1,7% відповідно.

Приріст споживчих цін у лютому п.р. зафіксовано в усіх регіонах країни: від 0,1–0,5% у Запорізькій, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Волинській, Полтавській областях до 0,6–1,3% у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Рівненській, Львівській, Сумській, Чернівецькій, м.Києві, Кіровоградській, Чернігівській та Харківській областях. Про це інформує головне управління статистики в Івано-Франківській області.

На споживчому ринку області в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%. Найбільше (на 9,1%) подорожчали овочі. На 3,5–0,8% зросли ціни на маргарин, фрукти, хліб, сир і м’який сир (творог), безалкогольні напої, продукти переробки зернових, рибу та продукти з риби, молоко, масло. Водночас на 2,9–0,6% подешевшали яйця, рис, м’ясо та м’ясопродукти, олія соняшникова.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 1,2%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося за рахунок подешевшання скрапленого газу на 7,1%.

Зростання цін на транспорт у цілому на 0,3% спричинено подорожчанням проїзду залізничним пасажирським транспортом на 3,0% та автомобілів на 1,9%. Разом з тим на 0,5% подешевшали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,1%, що пов’язано з подорожчанням мобільного зв’язку на 3,2%.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.03.2019 23:20