З наступного року на Івано-Франківщині можуть зникнути 18 друкованих видань


До завершення реформування державних та комунальних ЗМІ залишилось 3 місяці.

Усього за попередні майже 3 роки з 752-х видань, що підлягають роздержавленню, реформувалось 260, серед яких 37% комунальних ЗМІ і 21% – державних. Івано-франківська область посідає 15-те місце у Рейтингу темпів роздержавлення в Україні, розробленому Центром демократії та верховенства права. В області реформувалось 5 із 22-х видань. Понад 75% видань і досі залишаються нероздержавленими.

Очолюють рейтинг за темпами роздержавлення Миколаївська та Рівненська області, де реформувалось вже 62% видань, за ними Чернігівська (58%), Вінницька, Тернопільська та Чернівецька області (по 57%). Натомість у Закарпатській області та місті Києві за майже 3 роки не реформувалось жодне комунальне видання, а у Львівській області роздержавились лише 8% друкованих ЗМІ.

Нагадаємо, завдяки реформуванню преси місцеві газети здобудуть незалежність від органів влади. Адже наразі місцеві медіа підконтрольні фінансово та змістовно місцевій та центральній владі. Медіа реформа полягає у виведенні державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань. Це припинить вплив чиновників на редакційні політики видань, адже газети не мають бути адмінресурсом для агітації та піару. Для того, щоб реформуватися, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 3 місяці. Ті видання, які не завершать передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, втратять свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Верховинські вісті” (Верховина), “Вісті Калущини” (Калуш), “Вперед” (Тисьмениця), “Галичина” (Івано-Франківськ), “Голос Опілля” (Рогатин), “Гуцульський край” (Косів), “Дзвіночок” (Івано-Франківськ), “Дзвони Підгір’я” (Калуш), “Злагода” (Тлумач), “Край” (Городенка), “Народна воля” (Надвірна), “Новини Підгір’я” (Рожнятів), “Перевал” (Івано-Франківськ), “Ратуша” (Болехів), “Свіча” (Долина), “Слово народу” (Богородчани), “Снятинська вежа” (Снятин), “Яремчанський вісник” (Яремче).