За гонорари мати мумі-тролів Туве Янссон купила собі острів

news-image: За гонорари мати мумі-тролів Туве Янссон купила собі острів
За її творами про мумі-тролів захищають дисертації, у різних куточках світу відкривають фан-клуби й тематичні кафе, сучасні письменники продовжують вигадувати історії про улюблених героїв.

9 серпня 105 років тому народилася Туве Маріка Янссон. Фінська художниця шведського походження, романістка, дитяча письменниця та ілюстраторка, пише Gazeta.ua

Янсон створила цілий мумі-світ у своїх повістях: "Комета прилітає", "Капелюх чарівника", "Мемуари Тата Мумі-троля", "Небезпечне літо", "Невидиме дитятко", "Тато і море" та інші. Загалом - 9 книг. Опис подій в усіх історіях Туве подавала в теперішньому часі.

Мумі-тролі
Мумі-тролі
 
Перша книжка із серії про мумі-тролів вийшла друком 1945-го і це була повість "Маленькі тролі та велика повінь". Янсон написала і проілюструвала цю історію 1939-го. А от остання казка "Кінець листопада" датується 1970-м. Літературному світу мумі-тролів Янсон присвятила 31 рік свого життя.

Зараз усі історії про мумі-тролів видаються по всьому світу разом із ілюстраціями Туве. В Україні авторські права на їхнє видання отримало львівське "Видавництво Старого Лева". Також видавництво видало книжки про мумі-тролів шрифтом Брайля.

Туве Янссон також брала участь у створенні музики для мумі-альбомів і мультфільмів. Ще за життя Туве Янсон дозволила іншим авторам складати книги про мумі-тролів.

На гонорари від книжок, коміксів, сувенірної продукції Туве змогла купити острів Клувхар у Фінській затоці, де жила зі своєю подругою, художницею Тууліккі Пієтіля.

Померла письменниця у віці 86 років у червні 2001-го.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.08.2019 16:53
загрузка...