Закон про хімічну кастрацію педофілів: з’явилися поправки Зеленського

news-image: Закон про хімічну кастрацію педофілів: з’явилися поправки Зеленського
На сайті Верховної Ради опубліковано пропозиції президента Володимира Зеленського до ветованого ним закону про покарання за педофілію.

Як зазначається, президент наклав вето на закон про хімічну кастрацію педофілів через загрозу їхньому здоров’ю і життю, а також через можливе незаконне втручання в особисте життя під час створення реєстру таких злочинців з оприлюдненням їхніх персональних даних, пише Вголос.

Так, Зеленський зазначає, що прийнятий Радою закон №6449 про посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої, неповнолітньої, особи, яка не досягла статевої зрілості, не містить чітко визначеного порядку примусового застосування хімічної кастрації.

“За таких обставин введення антиандрогенних лікарських препаратів всім засудженим, які скоїли згаданий злочин, незалежно від наявності в особи протипоказань до введення таких препаратів, може призвести до погіршення стану його здоров’я або стати причиною передчасної смерті. Тому тут є порушення невіддільного права на життя, закріпленого Конституцією України (частина перша статті 27)”, – йдеться в пропозиціях.

Крім того, Зеленський нагадав, що законодавство України забороняє обробку персональних даних про засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров’я, статевого життя.

“Відсутність в законі, який надійшов на підпис, визначення складу і змісту персональних даних, які підлягають оприлюдненню, може призвести до втручання в приватне життя особи, яка відбула покарання, ускладнить її соціальну адаптацію”, – вважає Глава Держави.

Також він послався на норми Європейського суду з прав людини, згідно з якими розголошення персональної інформації може мати руйнівні наслідки для приватного і сімейного життя відповідної особи і для її соціального і професійного положення, виставляючи її на безчестя і наражаючи на небезпеку ізоляції.

“Зважаючи на наведене, не можу погодитися з передбаченим законом, який надійшов на підпис, підходом про введення примусової хімічної кастрації і створенням публічного реєстру (педофілів)… Закон (№ 6449) не може бути підписаний. Тому повертаю цей закон для повторного розгляду і пропоную виважено і комплексно підійти до питання застосування хімічної кастрації з урахуванням висловлених зауважень”, – йдеться в пропозиціях.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 05.09.2019 12:00
загрузка...