Журналіст Ігор Балинський: Не все, що в мережі вважають проблемою, є нею

news-image: Журналіст Ігор Балинський: Не все, що в мережі вважають проблемою, є нею
Сьогодні, 21 в Івано-Франківську журналіст Ігор Балинський провів майстер-клас «Персонально. Глибоко. Зрозуміло: як у регіональних медіях розповідати про складні та важливі проблеми».

Зустріч відбулась у рамках проекту Університету Короля Данила «Відкрита зустріч з успішними людьми», інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

На початку зустрічі Ігор Балинський наголосив на тому, що важливим джерелом пошуку інформації є соціальні мережі, однак важливо вибирати дійсно потрібні теми.

"Через соцмережі ми дізнаємось про складні ситуації. Візьмемо до прикладу вибух на складі боєприпасів у Ічні. Більшість про це дізнались із фото та відео водіїв, які проїжджали поруч. Однак, робота з соцмережами вимагає вміння фільтрувати. Не все, що люди в мережі вважають проблемою, є нею насправді",- пояснює журналіст.

За словами медійника, писати потрібно про те, що цікавить абсолютно усіх. Важливими темами є ціни, інфраструктура, безпека, сім'я, розваги, духовно-культурні та соціально-політичні проблеми.

"Зазвичай усіх людей цікавлять ціни на їжу, одяг, вартість комунальних послуг, пальне. Ці теми завжди дадуть велику цільову аудиторію. Бо це важливо кожному. Тему сім'ї теж потрібно розкривати. Кожна мама переживає, чи є достатньо місць у садку. Якщо ви це висвітлите, батьки вам будуть вдячні",- розповідає Балинський.

Наостанок журналіст розповів студентам, як правильно писати аналітичний текст. Для прикладу він використав поради Сергія Рахміна.

"На мою думку, для написання хорошого аналітичного тексту вистачить два тижні. Перший етап аналітики - збирання і накопичення матеріалу. Варто зауважити, що це різні речі, бо накопичення - відсікання зайвого. Другий - систематизація: вміння розкладати матеріал по логічних полицях. Важливими вимогами є логіка і послідовність, адже самі по собі факти не завжди приводять до висновку. Текст буде переконливішим, якщо побудувати його за принципом ялинки: від тез перейти до проміжного висновку, від нього - до наступних тез",- пояснює Балинський.

Довідково: Ігор Балинський - кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики. Засновник та у 2010-2017 роках керівник Школи журналістики УКУ, Голова Наглядової Ради громадської організації «Громадське телебачення».

Читайте Бліц-Інфо в FacebookTelegram та Twitter. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 21.03.2019 12:47
загрузка...