У середу, 20 березня в міській дитячій лікарні презентували фотовиставку "Сонячних дітей".
Батькам які з дітками перебувають в лікарні розповіли про дітей з синдромом дауна і як їм живеться, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Як розповіла мама восьмирічного "Сонячного" Богданчика Леся Лазар, сім'ї з такими дітками живуть таким життям, як і інші, тішаться навіть маленькими досягненнями своїх чад.
"Так, у наших дітей є синдром, але ніхто не каже на людину з хворобою нирок, що пішла хвора нирка. То чому про наших дітей кажуть дауни? Зараз є мало інформації і багато стереотипів. Ми їх хочемо зруйнувати. Діти сонця щирі, навчаються, вміють любити. Ми постійно стикаємося з нерозумінням, нетолерантністю. Поведінка цих діток не завжди вкладається в рамки, але й здорові діти не завжди чемні", - пояснює мама.
Леся Лазар просить батьків пояснювати своїм діткам, що є різні люди, щоб вони таких дітей не боялися і кликали до себе гратися.
"Мені доводиться гратися разом з моїм сином та іншими дітками, просити їх прийняти його до гри. Особливо неприємно, коли батьки забирають дітей і тікають з майданчика, коли нас бачать", - каже жінка.
Мама не розуміє, чому в суспільстві відмежовуються від таких дітей, адже коли трапляється лихо в сім'ї, якась хвороба чи ДТП, то ніхто не позбувається таких людей чи дітей. Леся Лараз просить б щоб батьки на вулиці не боялися і знайомилися з ними, пояснювали дітям, що люди бувають різні і не треба їх лякатися.
У свою чергу директор КНП "МДКЛ" Ольга Бойчук зауважила, що багато років була тенденція, що ця проблема стосувалася тільки батьків таких дітей.
"Народження дитини з особливими потребами вважалося трагедією. Але ці дітки дуже добрі, щирі, позитивні. Наша акція полягає в тому, щоб показати, що ці діти не відрізняються від інших діток, але потребують трішки більше уваги", - каже медик.
Варто зауважити, що студенти Прикарпатського університету зачитали присутнім батькам про особливості таких дітей, а медики розповіли малюкам казочку про чарівну країну де живуть діти, які ходять в різних шкрпеточках.
На завершення акції влаштували флешмоб: всі присутні і дорослі і діти вдягнули кольорові шкарпеточки.