Як відзначатимуть зимові свята у Рогатинській громаді


У Рогатинській міській раді готуються до новорічно-різдвяних свят.

Цьогоріч Різдво і Новий рік не будуть такими, як завжди. В умовах пандемії коронавірусу містам доведеться відмовитися від традиційних різдвяних ярмарків, відкриттів ялинок та інших масових святкувань. 

Втім, Рогатинська міська підготувала кілька цікавих заходів, які створюватимуть атмосферу Різдва, не порушуючи чинних карантинних норм. Відповідне рішення прийняли під час засідання виконавчого комітету, пише Бліц-Інфо з посиланням на сайт Рогатинської міської ради.

Так, у громаді організують благодійну акцію «Подаруй дитині радість»; конкурс «Подаруй ялинці іграшку»; флешмоб новорічних вітань «Різдво наближається - душа зігрівається»; конкурс світлин та творчих робіт «Тепло різдвяного вечора». За традицією проходитиме в громаді й Конкурс на краще новорічне оформлення.

Благодійну акцію «Подаруй дитині радість» заплановано на 11 грудня, до цього часу також мають звершити роботу над своїми творіннями й учасники конкурсу «Подаруй ялинці іграшку» та подати їх до Рогатинської міської ради.

Конкурс світлин та творчих робіт «Тепло різдвяного вечора» проведуть в громаді до 13 січня, а ось Конкурс на краще новорічне оформлення міста Рогатина та сіл громади — до 20 січня 2021 року.

Акція «Подаруй дитині радість». Цей благодійний захід ініційований Дитячим парламентом і спрямований на допомогу важкохворим дітям та дітям-сиротам у часі новорічно-різдвяних свят.

Щоправда, цьогоріч ярмарок планують організувати у дещо іншому форматі. У зв’язку з поширенням пандемії коронавірусу (COVID-19) благодійну акцію «Подаруй дитині радість» учнівські колективи мають намір провести за місцем навчання. Вилучені під час ярмарку кошти перечислять на рахунки важкохворих дітей Рогатинської громади.

«Подаруй ялинці іграшку» - традиційний конкурс стартуватиме між навчальних закладів громади. Учасники чи групи учасників, мають можливість проявити свою креативність та творчу майстерність, виготовивши іграшку для міської ялинки. Усі роботи розгляне конкурсна комісія, а найцікавіші ідеї будуть відзначені призами Рогатинської міської ради.

Флешмоб новорічних вітань «Різдво наближається — душа зігрівається» буде проводиться в навчальних закладах Рогатинської громади. Учнівським колективам пропонується створити цікаві вітальні відеоролики обсягом до 3 хв, враховуючи при цьому певні умови:

- дотримуватися вимог чинного законодавства щодо запобігання поширенню COVID-19 під час запису відеоролика;

- відеоматеріали мають бути чіткими, записаними від початку до кінця без зупинки, в кадрі присутні всі учасники. Бажаний формат відео - МР4;

- запис відеороликів флешмобу учням необхідно провести до 15 грудня та надіслати на електронну пошту Рогатинської міської ради: rohatyn.mr@gmail.com

Варто зазначити, що роботи учасників будуть розміщені на сайті Рогатинської міської ради та в місцевих засобах масової інформації, тож їх побачать у різних куточках Рогатинської громади та за її межами.

Ще одним з новорічних «нововведень» є конкурс світлин та творчих робіт «Тепло різдвяного вечора». Дітям та молоді пропонується підготувати креативні:

- відеоролики обсягом 2 хв з віншуваннями, колядками та іншими давніми обрядами різдвяного циклу;

- поетичні та прозові твори на тему Різдва;

- оригінальні родинні світлини на різдвяну тематику.

Відео  теж має бути чітким, записаним від початку до кінця без зупинки, в кадрі присутні всі учасники. Бажаний формат - МР4.

Роботи учасників конкурсу світлин та творчих робіт «Тепло різдвяного вечора» необхідно подати до 13 січня у виконавчий комітет Рогатинської міської ради (вул. Шевченка, 5, тел.: 21-364, 22-360) або надіслати на електронну адресу rohatyn.mr@gmail.com, вказавши у темі листа «На конкурс».

Відтак журі оцінюватиме роботи конкурсу світлин та творчих робіт «Тепло різдвяного вечора» за такими критеріями:

При оцінюванні письмових творів (прозові, поетичні) буде враховано:

- творчий підхід (оригінальність тексту певного стилю);

- багатство лексичних і граматичних засобів;

- використання мовних засобів відповідно до комунікативного завдання, дотримуючись норм літературної мови.

При оцінюванні відеороликів:

- творчий задум та його втілення;

- рівень виконавської майстерності;

- мовна та сценічна культура.

При оцінюванні світлин буде враховано:

- відповідність виконаної роботи темі завдання;

- композиційне вирішення, оригінальність виконання.

У рамках конкурсу «Тепло різдвяного вечора» планується укласти також альбом творчих робіт учасників.

За традицією жителі міста Рогатина і сіл громади матимуть нагоду взяти участь і в конкурсі на краще новорічне оформлення.

При його оцінюванні конкурсна комісія буде враховувати:

- наявність новорічної та різдвяної символіки, ялинок, привітань;

- влаштування світлових гірлянд та композицій з новорічної та різдвяної тематики на фасадах будинків, вікнах, балконах, вітринах;

- оформлення гірляндами дерев на прибудинковій території;

- оригінальність оформлення новорічними композиціями.

Варто зазначити також, що підбивання підсумків конкурсів здійснюється комісією у два етапи — до 21 грудня цього та до 20 січня наступного року.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!