Екоінспекція перевірить Бурштинську ТЕС через пилову бурю на золовідвалі


З минулих вихідних через спеку 10 ярус золовідвалу Бурштинської ТЕС, а це близько 20 га почав пилючити.

На місце події одразу викликали надзвичайників, які кілька годин поливали плесо золовідвалу водою, щоб зупинити пилову бурю.

2 липня в Галицькій РДА відбулося засідання комісії по даній ситуації. Втім, керівництво Бурштинської ТЕС «ДЕТЕК» не з'явилося.

Тож представників ДЕТЕК запросили на засідання екологічної комісії, обласної ради по даній ситуації, але вони знову не з'явилися, аргументуючи тим, що начальник у відрядженні.

Начальник екологічної інспекції Карпатського округу Ріяфет Гасімов зауважив, що з 22 липня по 2 серпня вони проведуть велику перевірку на Бурштинській ТЕС та золовідвалах. За результатами перевірки буду прийняті відповідні заходи, накладені штрафи і можливо навіть відкриті кримінальні провадження.

"Нас кілька разів не впускали на ТЕС з перевіркою, втім сподіваюся цього разу ми таки туди потрапимо. Те, що там відбувається останнім часом інакше, як службовим недбальством не назвеш", - сказав Гасімов.

У свою чергу активіст Василь Абрамів, який першим в мережі підняв шум через пилючення наголосив, що в компанії просто відчувають свою безкарність, тому і поводяться так. 

"Мені один з працівників сказав, що ще взимку подавав керівництву доповідну записку, що є проблеми з водозабезпеченням золовідвалу. Їм пощастило, що весна була дощова, але потім це все плесо висохло, а води в трубах не було. Доки їх серйозно не покарають, нічого не зміниться", - переконаний активіст.

Тож у підсумку члени комісії вирішили, що за результатами перевірки ще раз скличуть комісію і запросять на неї керівнитво ДЕТЕК.