Електронний квиток здешевить проїзд у транспорті Івано-Франківська


Івано-Франківськ з 2 березня планує поступовий перехід на електронний проїзний у комунальному транспорті. Поступовий процес триватиме до червня.

 Місто очікує, що вкладеться в цей проєкт впровадження електронного квитка у приблизно 12 млн грн. І для користувачів транспортних послуг це буде удвічі дешевше, ніж оплата готівкою. Про це в ефірі Суспільного сказав директор КП « Електроавтотранс» Віталій Голутяк:

«Ми передбачаємо різноставковий тариф: для тих людей, хто користується карткою, тариф має бути нижчим, ніж для тих людей, хто користується готівкою. Це не тільки для того, щоб перевести користувачів транспортом на картку, а й тому, що обслуговування готівки завжди дорожче. Тарифи буде затверджувати виконавчий комітет. Ми пропонували на 50 відсотків дешевшу оплату».

Придбати квиток зможе будь-хто. Крім того, у Франківську 27 тисяч пільговиків і 25 тисяч учнів, які користуються транспортними послугами безкоштовно. З першого червня всі пільговики повинні будуть мати електронний проїзний. Щоб оформити картку, у відповідних пунктах, треба буде мати при собі пільгове посвідчення, паспорт та ідентифікаційний код.

«Електронний проїзний буде впроваджуватися кілька місяців з березня. Протягом кількох місяців буде діяти дві системи, і поступово одна буде замінювати іншу. Ми очікуємо, що з березня місяця у нас усі транспортні засоби будуть обладнані електровалідаторами і ми почнемо продаж транспортних карток», – розповів Віталій Голутяк. Придбати квиток зможе будь-хто.

Натомість голова міської Спілки перевізників Олег Стахів вважає, що правильніше було б, щоб ціна була однакова: що в комунальному, що у приватному транспорті.

"Але для приватних перевізників ця цифра майже непідйомна. Більш детально будемо розуміти, коли «розшифруємо» її для себе. Я так розумію, що у приватному транспорті нам просто треба буде доєднати валідатор до системи і обслуговування».