Прикарпатські ветерани звернулися до президента через справу про вбивство Шеремета


ГС Івано-Франківська Міська Асоціація учасників АТО оприлюднила офіційну заяву щодо справи Павла Шеремета.

Як йдеться у заяві, ветерани, учасники бойових дій з особливою увагою спостерігають за подіями, щодо розслідування вбивства відомого журналіста Павла Шеремета. Зважаючи на суспільний резонанс справи і той факт, що під щирим наміром розкрити цей кричущий злочин окремі посадові особи роблять непоправні кроки, щодо дескридитації ветеранського та волонтерського руху, який користується заслуженою повагою у суспільстві ветерани змушені заявити наступне:

"Вважаємо за необхідне залучити до процесу розслідування цієї справи парламент – тимчасово слідчу комісію для контролю за розслідуванням. Не можна допустити політизації цього процесу, результат розслідування та суду не повинен викликати в українського суспільства та міжнародного співтовариства жодних сумнів. Без цього, враховуючи недовіру до судів та правоохоронної системи, яка існує сьогодні серед українських громадян, завжди залишатимуться сумніви, щодо справедливості, неупередженості та правосудності будь-яких рішень в цій справі. Лише вирок суду, до якого є суспільна довіра, має сприйматись як остаточна крапка в розслідуванні злочину.

Для нас є неприйнятними заяви Президента на спільному брифінгу з керівництвом МВС та ГПУ щодо «затримання убивць». Хочемо нагадати пану Президенту та керівництву силових стуктур, що в Україні існує презумпція невинуватості, і допоки немає рішення суду, жодна людина не може називатись злочинцем. Розцінюємо подібну заяву, як пряме втручання Глави держави в роботу правоохоронних органів та прихований тиск на судову гілку влади. Ми вже були свідками, коли в розслідуванні резонансних справ на всю країну проголошувалася злочинцем невинна людина. Саме такі кроки влади дають суспільству додаткові підстави сумніватися в об’єктивності розслідування.

Затримання ветеранів війни з Росією та волонтерів за звинуваченням у вбивстві журналіста є надзвичайно чутливим питанням в реаліях гібридної агресії Росії. Складається враження, що маємо справу з політичним використанням справи Шеремета, щоб дескридитувати ветеранський та волонтерський рух загалом.

Окремо слід наголосити на тому, що влада не має жодного права політизувати цей процес і використовувати його задля дискредитації волонтерського та ветеранського руху. Захисники завжди підставлять плече і будуть тією силою, яка ніколи не зрадить Україну в час гібридної війни. Якщо суспільство втратить довіру до Армії - ми втратимо країну", - йдеться у заяві.