Чому франківці досі не можуть відключитися від опалення без сусідів

news-image: Чому франківці досі не можуть відключитися від опалення без сусідів
Починаючи з 1 травня 2019 року споживачам мали надати право встановити в своєму помешканні індивідуальне опалення, якщо більше половини власників квартир у будинку вже зробили це раніше.

На сьогодні в Україні діє наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово – комунального господарства України від 22.11.2005 № 4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007  № 169, який набув чинності з 09.12.2007) який дозволяє відключати від центрального опалення і гарячої води тільки весь будинок, а не окремі приміщення. Тож франківці з нетерпінням чекали на можливіть отримати дозвіл на встановлення індивідуального опалення без сусідів.

Втім, як пояснив у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо директор департаменту комунальної політики Михайло Смушак, дозволи на відключення окремих споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання досі не надають.

"Міністерство будівництва, архітектури та ЖКГ мало видати спеціальний підзаконний нормативний акт де має бути прописаний Порядок видачі цих дозволів. Втім, цей порядок ніяк не можуть затвердити. Влада міняється і питання застрягло. Люди приходять, просять дати дозвіл, а ми не можемо його дати без цього Порядку. Не знаю, коли питання вирішиться", - пояснив Смушак.

До теми: Франківцям розповіли про способи відключення від центрального опалення


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.08.2019 06:41
загрузка...