Мешканці Галицького району потерпають від бурі попелу з Бурштинської ТЕС

news-image: Мешканці Галицького району потерпають від бурі попелу з Бурштинської ТЕС
З минулих вихідних через спеку 10 ярус золовідвалу Бурштинської ТЕС, а це близько 20 га почав пилючити.

Про це повідомив франківський активіст Василь Абрамів. За його словами, першим запобіжником мала б бути зрошувальна система, втім виявилося, що вона просто не працює бо там немає води і подати туди можуть її тільки за два дні.

Окрім того, пояснює прикарпатець, висушування такого плеса має завжди загрозу пилючення і в проекті робіт не були враховані заходи запобігання та ліквідації такої ситуації.

На місце події одразу приїхали надзвичайники, які кілька годин поливали плесо золовідвалу водою, щоб зупинити пилову бурю.

Сьогодні, 2 липня в Галицькій РДА відбулося засідання комісії по даній ситуації. Втім, за словами Абраміва, керівництва Бурштинської ТЕС «ДЕТЕК», саботувало засідання а також не було представників обласної екологічної інспекції, прокуратури та ДАБІ.

Під час комісії прийняли рішення на сесії обласної ради заслухати звіт відповідний служб та відповідальних органів по ситуації яка склалась, та яку відповідальність понесе ДЕТЕК.

Додатково в четвер відбудеться засідання екологічної комісії, Обласної ради по даній ситуації з запрошенням керівництва ДЕТЕКУ.

Компанію ДЕТЕК зобов'язали оприлюднити публічно всі регламентовані роботи та реконструкції які проводяться та терміни їх виконання на золовідвалах 1,2,3. та створили робочу комісію по контролю та прямому доступу до об`єктів де виконуються ці роботи з залученням громадськості.

Активіст зауважує, що обіцяну воду для зволожування та системи зрошування висушеного плеса золовідвалу подадуть тільки у п`ятницю.

Натомість у пресслужбі ТЕСзапевняють, що пиління на золовідвалі № 3 повністю усунули, а роботи тимчасово припинили. І запевняють, що до кінця тижня працівники ТЕС повністю відновлять систему водопостачання на золовідвалі, що була пошкоджена зловмисниками.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 02.07.2019 15:20
загрузка...