На фасаді франківської школи встановили пам'ятну дошку Андрію Бандері

news-image: На фасаді франківської школи встановили пам'ятну дошку Андрію Бандері
Сьогодні, 15 жовтня в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку отцю Андрію Бандері, батьку провідника ОУН Степана Бандери.

Її встановили на фасаді школи №5, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Перед відкриттям присутні вшанували пам`ять Бандери. Відтак священник освятив дошку. 

Одним з ініціаторів встановлення дошки був директор музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук.

«Сьогодні ми вшановуємо 60-ту річницю загибелі Степана Бандери. Ми його чудово знаємо, але хотілось б віддати шану і його батьку. Адже саме він прищепив йому любов до України»,- наголошує Коретчук.

Міський голова Руслан Марцінків пояснив, що пам’ятну дошку встановили на фасаді школи №5, адже саме тут катували патріотів. 

«Символічно, що сьогодні ми вшановуємо пам’ять Степана Бандери та його батька. Анотаційну дошку встановили тут, адже саме середмістя Франківська в часи перших, другів совітів стало місцем, де катували наших патріотів. 5 та 7 школа - місця, куди привозили сотні наших патріотів. Згодом більшість з них закатували в Дем'яновому лазі»,- пояснює мер.

Довідково: Андрій Бандера народився 11 грудня 1882 р. у м.Стрий на Львівщині у родині, де побожність і патріотизм були традиційними рисами. Закінчивши місцеву гімназію, продовжив навчання на богословському факультеті Львівського університету. Після студій одружився з Мирославою Глодзінською (також дочкою священник) і став помічником тестя на парохії Старого Угринова на Калущині. З 1913 р. о.Андрій – повноправний душпастир двох громад: Угринова та сусідньої Бережниці. В цей час побудовано хату-плебанію, відновлено після пожежі угринівську церкву В"їзду Господа в Єрусалим. Священник, будучи членом УНДП, вів активну громадську роботу через філію "Сільського господаря", "Просвіту".

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 15.10.2019 11:24
загрузка...