На Верховинщині таки створять три ОТГ

news-image: На Верховинщині таки створять три ОТГ
Сьогодні, 27 січня відбувається засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня в області.

На засіданні розглянули пропозиції щодо всіх ОТГ області. Варто наголосити, що в коридорах ОДА зібралися десятки людей з різних районів. Кожна делегація приїхала висловитись щодо свого питання, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Як зауважила профільна заступниця голови ОДА Світлана Онищук, проєкт Перспективного плану вже двічі розглядали на засіданні міжвідомчої регіональної робочої групи. Окрім того, оновлений перспективний план розглянули і підтримали на сесії облради.

"За результатами напрацьовано пропозиції на 60 ОТГ. Із 60 громад, високий рівень спроможності мають 13 громад, ще 47 з середніми рівнем спроможності. В області немає громад з низьким рівнем спроможності. В Мінрегіоні наш перспективний план визначили одним з найкращих. В області є 41 ОТГ, з них 33 перебувають на прямих міжбюджетних відносинах",- сказала Світлана Онищук.

Втім, заступниця зауважила, що в Мінрегіоні були і певні зауваження, які сьогодні розглянуть на засіданні.

За словами радника голови ОДА Валерія Крецула, сьогодні приїхали багато людей, які вболівають за свої громади.

"Ми почуємо всіх, але рішення будемо приймати колегіально. Потрібно враховувати не тільки думку громади, але перш за все експертів. Адже ми приймаємо рішення не на рік. Громади мають бути самостійними, успішними і надавати якісні послуги",- каже чиновник.

Першим питанням порядку денного розглянули проєкт формування громад Верховинського району. За словами Валерія Крецула, міжвідомча регіональна робоча група пропонує залишити в районі три громади: Верховинську, Білоберізьку (з Верхнім Ясеновом) і Зеленську.

У свою чергу голова Верховинської райради Іван Шкіндюк наголосив, що у Верхньому Ясенові люди одноголосно проголосували, що хочуть до Верховинської громади.

"Це унікальний район, адже він єдиний в Україні повністю високогірний. Дуже прошу врахувати побажання верховинців і залишити п'ять громад, як і пропонувалося, окрім того приєднати Ясенів до Верховини. Почуйте нас, що ми живі люди",- звернувся голова.

Водночас сільський голова Верхнього Ясенова наголосив, що всі послуги вони отримують у Верховині, тож немає сенсу приєднувати їх до Білоберізької ОТГ.

Депутат облради Ігор Дебенко звернувся з проханням, щоб чиновники озвучували в чому були зауваження Мінрегіоні щодо цих ОТГ, адже ніхто не знає.

Світлана Онищук пояснила, що на засіданні міжвідомчої групи двічі проголосували за створення трьох громад. Втім, в Мінрегіоні постало питання, що Зеленська громада дуже малочисельна, хоч і велика, тож її не варто створювати.

"Наша позиція, щоб Зеленська громада таки була утворена. Окрім того, ми запропонували долучити Верхній Ясенів до Білоберізької ОТГ, оскільки експерти кажуть, що це доцільно, втім громада просить про приєднання до Верховинської громади",- каже Онищук.

За словами голови профільної комісії обласної ради, депутати облради підтримують створення на Верховинщині п'яти громад, як і планувалося раніше.

Водночас очільник Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк наголосив, що в Мінрегіоні вдалося відстояти три громади, хоча від ОДА вимагали дві.

"Ви мали достатньо часу, щоб добровільно об'єднатися, але вам то було не потрібно",- сказав Панасюк.

Опісля члени ради перейшли до голосування за пропозиції.

Спочатку проголосували за утворення 5 громад, втім пропозиція не набрала необхідної кількості голосів. Водночас утворення трьох громад підтримали 30 членів ради.

Наступною розглянули пропозицію щодо приєднання Верхньоясенської громади до Верховини, але не вистачило голосів. За приєднання цієї громади до Білоберізької ОТГ проголосували 27 членів ради.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 27.01.2020 16:13
загрузка...