У Франківську встановили пам'ятник Степану Пушику

news-image: У Франківську встановили пам'ятник Степану Пушику
Сьогодні, 18 вересня на вулиці Шевченка, 76 встановили пам'ятник видатному франківцю, громадському діячу Степану Пушику.

На відкриття пам'ятника завітали рідні літературознавця, представники місцевої влади,  духовенство та небайдужі франківці, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

Вшанування пам`яті Степана Пушика розпочалось з виконання на бандурах гімну України. Опісля освячення пам`ятника, кожен мав змогу згадати словами видатного франківця.

Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що Степан Григорович заслуговує цього пам`ятника, адже діяч — символ Івано-Франківська.

«Пушик мав такий характер, як сьогодні погода. Це найкраще відображення його, бо він був запальний та міг в очі сказати усю правду. На останній зустрічі він попросив зробити одну річ. Його мрія, аби Франківськ став спадкоємцем давнього Галича. Попрошу ректора ПНУ, щоб ми зробили гарну наукову конкуренцію, аби розвинути цю важливу тему» - зауважив мер.

У свою чергу ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда зазначив, що втілить таку ідею та додав, що виш неабияк пишається, що Степан Пушик викладав у них.

«Університет має велику честь, що в його стінах працював Степан Григорович. Завдяки йому вихована плеяда українських вчителів. Насправді пройшло мало часу, аби оцінити ту спадщину, яку він мав. Глибина його думки та талант є значно ширшими, ніж ми думаємо»,- наголошує Цепенда.

Довідково: Степан Пушик (26 січня 1944, с. Вікторів Галицького району Івано-Франківської області) український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського, Мирослава Ірчана, О. Копиленка, Міжнародної літературної премії імені Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу.

Пушик автор багатьох поетичних та прозових збірок, фольклорних записів, книжок для дітей, літературознавчих та краєзнавчих праць, розвідки про карпатське коріння Т. Шевченка «Славетний предок Кобзаря», дослідження про «Слово о полку Ігоревім», про слов'янську та праукраїнську міфологію («Бусова книга»), повість про Володимира Івасюка («Блискавиці б'ють у найвищі дерева»). Оригінальні вибрані твори вийшли в 6 томах (7 книгах), у 7 окремих збірках видано записи народних казок, пісень, українських тостів, приповідок.

Понад 150 віршів С. Пушика покладено на музику композиторами О. Білашем, А. Кос-Анатольським, В. Івасюком,Б. Юрківим, Б. Шиптуром, О. Гавришем, М. Гаденком, Тарасом Пушиком та ін. Вони ввійшли до репертуару виконавців Д. Гнатюк, С. Ротару, А. Мокренка, М. Кондратюка, подружжя Білоножки, М. Кривеня, В. Піруса, М. Сливоцького, ансамблів «Кобза», «Мрія», «Росинка», Гуцульського ансамблю, хору «Трембіта», капели бандуристів, Черкаського народного хору та інших вітчизняних та зарубіжних колективів.

Степан Пушик — автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок.

До теми: Помер прикарпатський поет Степан Пушик

В Івано-Франківську прощаються з Степаном Пушиком


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 18.09.2019 11:41
загрузка...