В Івано-Франківську відкрили виставку особистих речей Степана Бандери

news-image: В Івано-Франківську відкрили виставку особистих речей Степана Бандери
У музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери, в Івано-Франківську відкрили виставку "Незвіданий Степан Бандера".

Директор музею Ярослав Коретчук розповідає, що виставку приурочили до 60-ї річниці з дня вбивства Бандери у Мюнхені, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

"Ми вперше для широкого загалу вирішили показати особисті речі Бандери - фотоапарат, який нам передав внук Бандери - Степан Бандера, годинник з гравіюванням "Другу П. К. від С. Б., 1947 р." подарований Бандерою владиці Петру Коліснику. Презентований великий дерев'яний різьблений тризуб свого часу стояв у кабінеті Бандери у Мюнхені", - розповідає про експонати Коретчук.

За його словами, наразі особисті речі Бандери є ще в Англії.

"Проти Бандери тривали репресії, тож велика частина його особистих речей була знищена. Представлені речі збереглися тільки тому, що знаходились закордоном. Наше завдання показати, що Степан Бандера не такий, як його змальвувала радянська пропаганда. Попри те, що він тривалий час жив закордоном, всерівно працював на розвиток України", - зауважує директор музею.

Міський голова Руслан Марцінків зауважив, що зараз ми живемо у части, коли треба відстоювати своє, українське. 

"Надзвичайно важливо аби ми привертали увагу до постаті Бандери, адже не було б Степана Бандери, Романа Шухевича – не було б Української держави", - зазначив очільник міста.

Виставка триватиме до 12 жовтня. Після цього експонати перевезуть до родинного гнізда Степана Бандери — у село Старий Угринів. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.09.2019 17:53
загрузка...