Від А до Ж: У Франківську презентували першу енциклопедію ЗУНР

news-image: Від А до Ж: У Франківську презентували першу енциклопедію ЗУНР
Сьогодні, 8 листопада ні книжковому форумі в Івано-Франківську відбулась презентація І тому видання "Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923. Енциклопедія".

Один з авторів книги, історик, професор ПНУ Микола Кугутяк зауважив, що енциклопедія присвячена всьому, що стосується Західно-Української держави, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

За словами науковця, центр вивчення ЗУНР не в Києві чи Львові, а саме в Прикарпатському університеті. Саме тому презентація відбувається саме на книжковому форумі у Франківську.

"Енциклопедія структурована по алфавіту. Тут розміщені статті від букви А до Ж. Загалом 935 статей про все: від державних органів, до персоналій і культури, збройних сил, фінансів. Хочу зауважити, що на рівні повітів було чимало діячів, які мали заслуги, але зараз вони так в залишилися на місцевому рівні. Про них максимум писали у районних газетах. І якби не ця енциклопедія, то вони б так і залишилися невідомими в Україні. Я пишаюся, що ми маємо змогу такі персоналії ввести в сучасний науково-методичний обіг",-зауважив Кугутяк.

За словами історика, видання має мати три томи. Планують до травня наступного року випустити всі.

"Це єдиний національний проект, який фінансується державою і призначений сторіччя революції. Всі визначні історики України долучилися до створення. Ніхто не рахувався з часом і масштабами роботи, викладалися наповну",- підсумував Микола Кугутяк.

Науковець також зауважив, що серед дослідників досі немає спільної думки, щодо меж державної революції, дефініцій. Тож при підготовці видання виникали певні труднощі.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 08.11.2018 16:13