Археологи знайшли мармурову голову першого імператора Рима, якій дві тисячі років


Археологи розкопали мармурову голову Августа, першого римського імператора, якій дві тисячі років. Знайшли її в Ізернії — італійському місті в південно-центральному регіоні Молізе.

Про це пише CNN, передає Громадське.

Археолог Франческо Джанкола зробив відкриття під час реставрації середньовічної стіни, яка завалилася через сильні дощі у 2013 році. Журналістам розповів, що такої знахідки він не очікував побачити.

«Поки ми копали за стіною, я побачив, що там земля іншого кольору. Ми стали копати далі, і на поверхні з'явився шматок мармуру. Я відразу побачив, що це була голова. Я розпізнав, що вона належить статуї Августа — за волоссям, а також формою і розрізом очей», — каже археолог.

Він негайно зателефонував меру та до міністерства культурної спадщини.

За словами Марії Ділетти Коломбо, археологині з регіонального відділення профільного міністерства, голова висотою 35 сантиметрів може бути датована періодом між 20 роком до нашої ери та 10 роком нашої ери.

«Це була важлива статуя, але ми не знаємо, чому вона тут. Статую могли розмістити в храмі, присвяченому культу імператорської сім'ї, або на форумі. Але це всього лише гіпотези, оскільки ми не знаємо, де був розташований форум», — розповіла Коломбо CNN.

Каже, що деякі її колеги плакали, коли зробили таке відкриття. Вчені хочуть залишити знайдену голову в місцевому музеї, щоб привабити до міста більше туристів.

Про статую та Августа

Археологи вважають, що голова, ймовірно, була відділена від статуї вистою у понад 2 метри молодого Августа Октавіана, яки став першим імператором Риму у 27 році до нашої ери.

Август побудував імперію, яка врешті простягалася від Великої Британії до Єгипту. На смертному одрі він вихвалявся, що «прийняв Рим побудованим з цегли, а залишає його мармуровим».Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!