Без жодних пояснень у Калуші людей лякали сиренами


У суботу у Калуші упродовж приблизно 2-х годин вили сирени. Журналісти у суботу так і не змогли достеменно довідатися, чому включили систему оповіщення. І хоча теоретично було зрозуміло, що система тривоги увімкнена через ситуацію у Криму, фактично, офіційно людям ніхто про це не повідомляв.

За словами головного спеціаліста управління надзвичайних ситуацій Калуської міської ради Анатолія Подлатова, сигнал включення сирени означає, фактично, вислів: «Увага всім!».

— Факт включення сирени — це сигнал для населення. Люди мають звернути увагу на телебачення, радіо. Можуть проводитися великі збори, де людям розповідають про ситуацію, — каже Анатолій Подлатов.

За його словами, вказівку включити сирену «дало керівництво», пишуть Вікна.

— Я не знаю, чи були повідомлення для людей, — каже Володимир Подлатов. Найпевніше, сказав він, сирени включили через ситуацію у Криму.

Зрештою, це підтвердив і міський голова на віче у неділю.

Про причину тривоги калушан не інформували. Тим часом, у Калуші розміщені велике нафтохімічне підприємство, яке теж потенційно може становити небезпеку для регіону у разі аварійних ситуацій. А про Калуш говорять як про місто із важкою екологічною ситуацією, зокрема — що стосується Домбровського кар’єру.  Крім того, сирени включають при технічних перевірках. Тому кожен у Калуші міг вагатися, який із варіантів вибрати і який — буде достовірним.

За словами Анатолія Подлатова, система оповіщення у Калуші складається із трьох електричних сирен і чотирьох гучномовців. Гучномовці розміщені на площі Героїв, на «п’ятачку», на кільці біля політехнічного коледжу, на роздоріжжі вулиць Дзвонарська-Винниченка. Сигналізації — на приміщенні міської ради, центрального поштового відділення, та — на виробництвах «Будмашу».

Однак, система оповіщення має бути розширена. І це передбачено спеціальною Програмою, яка розрахована на 5 років. 

— Ми торік закупили два гучномовці, однак, вони «пішли» на заміну тих, які вийшли із ладу, — каже Анатолій Подлатов.

Згідно із Програмою, має бути закуплено, 25 гучномовців та 5 сирен. Вартість 1 гучномовця — приблизно 600 гривень. Електрична сирена — суттєво дорожча: її варість становить у межах 10 тис. гривень.