Чи ефективна захисна маска, якщо носити її нижче носа – пояснює Супрун


Зараз часто можна зустріти людей, які носять захисну маску нижче носа, прикриваючи лише рот. Такий спосіб популярний, але зовсім неефективний і навіть шкідливий.

Ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у соцмережі зазначає, що ніс є однією із найбільш небезпечних та водночас вразливих частин тіла в умовах розповсюдження вірусу, пише УП Життя.

"Як на мене, неправильне використання маски — набагато гірше за її відсутність. Люди думають, що захищені, і ігнорують решту заходів безпеки. А носіння маски, як відомо, працює лише в комплексі з чистими руками та фізичною дистанцією. І точно не захищає, якщо виставити зверху носа. Маска — це не амулет і не оберіг. Нею потрібно користуватися правильно", – розповідає Супрун. 

Вчені провели дослідження шляхів, якими вірус найбільше потрапляє до організму. Експертка пояснює, чому в громадських місцях ніс повинен бути під маскою, а не поверх неї. 

Дослідники вивчали зразки з легенів, носа, очей, кишківника, серця, нирок та печінки. Науковці шукали слизові оболонки, що б містили найбільше з двох специфічних протеїнів ACE2 та TMPRSS2, які використовує вірус для проникнення. Найбільша концентрація цих двох протеїнів була саме в носі. На думку вчених, цей факт робить ніс вірогідним шляхом для початкового інфікування збудником COVID-19. 

Збудник COVID-19 поширюється від людини до людини разом із краплями, які виділяються, коли хтось інфікований кашляє, чхає або розмовляє. Коли ми перебуваємо в місцях скупчення людей – завжди є ймовірність заразитися або ж інфікувати іншу людину вірусом SARS-CoV-2. При цьому маска забезпечує бар’єрний захист між інфікованими та незараженими людьми. 

Але все це спрацює за умови, що маска була одягнена та знята правильно. Якщо ніс відкритий — захист не спрацює. До речі, зразки матеріалу для проведення ПЛР тестування для виявлення вірусу в організмі беруться саме з носа або зіва (задній, звужений відділ ротової порожнини, через який вона сполучається з глоткою). 

Супрун зазначає, що на вулиці маска не потрібна, якщо ви дотримуєтеся фізичної дистанції в 1,5-2 метри. Але її обов'язково потрібно одягнути, якщо є симптоми застуди.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!