Чи потрібне електронне урядування на Прикарпатті?


Можливості електронного урядування в Україні на сьогодні значно вужчі, ніж ті, що декларуються ІТ-корпораціями і міжнародними робочими групами з формування інформаційного суспільства. Та й вони поки є потенційними.

Зокрема, більшість ресурсів, через які має реалізовуватися взаємодія держави з громадянами, не забезпечують виконання своїх завдань. Це обумовлено об’єктивними причинами: без концепції електронного урядування всі ці ресурси створювалися з метою виконати наказ, а не досягти прикладних цілей, пише БРІЗ.

Ініціатори впровадження електронного урядування Г.Крисюк та М.Озорович висловили свою думку щодо цієї теми.

«Розвиток електронного урядування в області - це є майбутнє не тільки нашої області, але і цілої держави, де дійсно можна говорити про прозорість і доступність отримання інформації, не тільки влади, але і різних структурних підрозділів та спрощену систему отримання різних дозволів, ліцензій, пільг. Насправді це є велика протидія корупції.

Нам хотілось, щоб та робота, яку ми зробили з попереднім головою ОДА М.Вишиванюком, котрий справді був зацікавлений в електронному урядуванні, не пропала, а була продовжена, тому що є багато напрацювань та практичного досвіду на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівні. Вірю, що тема електронного урядування об’єднає всіх експертів та спеціалістів у цій сфері, що дозволить області вийти на більш професійний рівні, ніж інші області» - Ганна Крисюк.

«Впровадження електронного урядування стане справді великим кроком вперед в Івано-Франківській області, тому що на прийняття відповідної регіональної програми для Прикарпатті дозволить максимально зробити зв'язок між громадою та владою, зробити його доступним та прозорим, забезпечить відкритість. Почалось уже впровадження цього через центри надання адміністративних послуг, якими можуть користуватись мешканці нашої області в електронному режимі. Ми будемо залучати до цього і соціальні послуги, і всі інші сервіси, які може отримати кожен мешканець нашої області від влади, від місцевого самоврядування.

Власне дуже цікаво те, що до розробки цих програм будуть залучені і громадські організації, і представники органів влади, які в першу чергу повинні бути зацікавлені у розробці та впровадженні такої програми, і експерти з національного та міжнародного рівня. Зараз є багато домовленостей з органами центральної влади та нашими закордонними партнерами про те, щоб спільно розвивати цю тему в області» - Мар’яна Озорович.