Cуд скасував аукціон з продажу ділянки піску на Прикарпатті через накладку за координатами


Господарський суд Івано-Франківської області визнав недійсним аукціон щодо продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням піску на ділянці Воронівська-2, а також результати аукціону.

Аукціон з продажу права користування ділянкою піску Воронівська-2 (Івано-Франківська обл.) відбувався 10.10.2023. У торгах взяли участь 4 компанії. Із початкової 1 060 744 грн ціна спецдозволу злетіла до 40 000 000 грн, які за лот запропонувало ТОВ «Род-Стандарт» Івана Родака. Та переможець не сплатив обіцяного, втратив 2 млн грн гарантійного внеску, і право викупити лот перейшло до наступного учасника ТОВ «Рогатинський карʼєр» Юрія Келестина зі ставкою 36 000 000 грн, пише видання Nadra.info.

Але Рогатинський карʼєр спецдозвіл також не викупив. Натомість пішов до суду із позовом проти продавця – Державної служби геології та надр України.

В ТОВ «Рогатинський карʼєр» утрималися від коментарів. Але що сталося насправді, можна встановити та з матеріалів судової справи. А саме, Держгеонадра виставили на аукціон спецдозвіл, контур якого перетинається з ділянкою, за рахунок якої інший надрокористувач мав намір розширити свій дійсний спецдозвіл, наданий раніше:

«…існує накладка за географічними координатами ділянки, що зазначена у формі № 3-ГР, поданої ТОВ «Воронівський піщаний кар`єр» та ділянки Воронівська-2, яка була лотом на аукціоні, що зазначено у відповіді Державної служби геології та надр України від 02.11.2023 № 4621/05-4/2-23, до якої долучений лист ДНВП «Геоінформ України» № 06/306-4083 від 23.10.2023 та ситуаційний план перетину площ ділянки піску Воронівська-2, виставленої на аукціон (електронні торги), та ділянки надр ТОВ «Воронівський піщаний кар`єр» для проведення РДГВН (реєстрації робіт і досліджень, пов`язаних із геологічним вивченням надр) з метою розширення меж спеціального дозволу № 6397 від 26.02.2020. Факт накладки також підтверджується листом Державної служби геології та надр України від 08.02.2024 № 800/08/2-24 про повернення документів, в якому зазначено, що географічні координати кутових точок ділянки Воронівська-2 повністю накладаються на ділянку надр площею 3,26 га на якій інше товариство проводить роботи з геологічного вивчення згідно із зареєстрованим і погодженим «Переліком об`єктів робіт та досліджень з геологічного вивчення надр на 2022-2025 роки» (форма № 3-ГР) від 12.12.2022» – йдеться в рішенні суду.

В Держгеонадрах прикрий інцидент пояснили суду так: «В обґрунтування заперечень зазначено, що при підготовці ділянки Воронівська-2, яка розташована в Івано-Франківському р-ні Івано-Франківської обл., дозвіл на користування якою було виставлено на аукціон, Державною службою геології та надр України було отримано всі необхідні погодження, передбачені Кодексом України про надра та Порядком № 993 від 23.09.2020. … дана ситуація виникла через затримку з внесенням геопрострових даних ділянок надр до баз даних. Затримка з оновленням інформації в базах даних сталася через роботу Державного науково-виробничого підприємства «Державний інформаційний геологічний фонд України» (ДНВП «Геоінформ України»), яке відноситься до сфери управління Держгеонадр, в режимі неповного робочого тижня, що викликано введенням воєнного стану та повною відсутністю державного фінансування через скасування паспорту бюджетної програми за КПКВК 2704020».

З огляду на просторову накладку, «…суд дійшов висновку, що аукціон слід визнати недійсним, а також відповідно слід визнати незаконним та скасувати наказ № 633 від 12.12.2023, яким позбавлено ТОВ “Рогатинський кар`єр” права на отримання спеціального дозволу на користування надрами та стягнути 2 000 000,00 грн гарантійного внеску, сплаченого у зв`язку із участю в аукціоні щодо продажу спеціального дозволу на користування надрами, як похідних вимог».

Відтак позов Рогатинського карʼєру до Держгеонадр у першій інстанції задовольнили у повному обсязі.

Коли згадане рішення Господарського суду Івано-Франківської області набуде законної сили, Рогатинському кар`єру з Державного бюджету України повернуть 2 000 000 грн гарантійного внеску.

Головне фото ілюстративне.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!