Десять причин постійно усміхатись


Усмішка — це не лише демонстрування втіхи. Психологічні дослідження виявили 10 причин використання її у власних інтересах.

Люди завжди усміхаються, особливо, коли не самі, але це не завжди означає, що вони щасливі. Ми використовуємо усмішку в соціальних цілях, тому що вона посилає сигнали, які можуть бути корисними для нас, пише сайт Мізки.com.

Ми пропонуємо ознайомитись вам із 10 варіантами, коли усмішка може стати ознакою вашої надійності, привабливості, товариськості та ін.

1. Усмішка викликає довіру

У світі, де кожен сам за себе, кому ми довіряємо? Правильно — тим, хто усміхається. Вони посилають нам сигнал про те, що ми можемо на них покластися і мати з ними справу. Вважається, що такі люди із задоволенням діляться чим би то не було з оточуючими, а на думку фінансистів, ще й викликають щедрість.

Згідно з дослідженням економіста Йорна Шарлемана (Jorn Scharlemann), усмішка збільшує довіру на 10%. Наприклад, побачивши фото усміхненого партнера, люди охочіше укладають фінансові операції.

2. Загладжує наші промахи

Забули купити подарунок на річницю знайомства з коханою людиною? Вилетіло з голови ім'я важливого клієнта або партнера? Випадково наступили на ногу маленькій дитині? Як правило, в подібних ситуаціях ми зніяковіло усміхаємося, опускаємо очі. Така реакція з нашого боку викликає в оточуючих почуття товариськості, яке допомагає їм легше пробачати наші дрібні промахи (а іноді і серйозні проступки).

3. Краще себе почуваємо

Іноді усмішка — це ознака ввічливості, і, не проявивши її, ми ризикуємо пошкодувати про це. Наприклад, якщо ваш знайомий отримає купон на знижку на незначну суму і сильно зрадіє, ви навряд чи зможете цілком розділити його почуття, але все-таки усміхнетеся, просто тому, що це ввічливо.

Спеціаліст Бостонського коледжу Меріенн ЛяФранс (Marianne LaFrance) провела експеримент: попросила його учасників вислухати чужі хороші новини з кам'яними обличчями. Як виявилося, подібна поведінка викликає почуття дискомфорту: змушує людей переживати, що вони справляють враження тих, хто не вміє радіти за інших. До слова, більше про це турбуються жінки.

4. Забуваємо про прикрощі

У психології існує так звана гіпотеза зворотного зв'язку. Суть її в такому: як емоції впливають на наш вираз обличчя, так само і вираз обличчя впливає на наші емоції. А це означає, що часом досить просто усміхнутися, щоб підняти собі настрій. Хоча, як ви розумієте, не завжди усмішка може бути доречна і правильно витлумачена оточуючими.

5. Проникаємо в суть речей

Переживаючи, ми стаємо менш уважними, бачимо тільки те, що відбувається прямо перед нами, і помічаємо ідеї лише в центрі нашої свідомості.

Усміхніться. Це допоможе вам не тільки почуватись краще, але і бути уважнішими і мислити більш цілісно. Це називається — бачити ліс, а не дерева. Як показало дослідження, ті учасники, які перед початком тесту усміхалися, краще справлялися із завданнями на уважність.

6. Виглядаємо привабливими

Жіноча усмішка має магічний вплив на представників протилежної статі. Як показав досвід, проведений Деброю Уолш (Debra G. Walsh) і Джей Хьюітт (Jay Hewitt), коли жінка встановлює зоровий контакт з чоловіком, до неї підходять в 20% випадків. Коли ж вона при цьому ще й усміхається, вона викликає інтерес в 60% випадків.

Тобто усмішка робить жінку в очах чоловіків більш привабливою. А ось чи працює це правило навпаки — велике питання. На думку деяких фахівців, чим менше чоловік усміхається, тим більш мужнім він здається. Інколи дам більше приваблює не щаслива усмішка, а неприховане почуття гордості або навіть сорому.

7. Приховує наші думки

Часом за допомогою усмішки ми намагаємося приховати свої сумні думки, радісний настрій або те, що нам неприємний співрозмовник і/або тема розмови.

Більшість психологів переконана: щира усмішка ніколи не бреше. Як її розпізнати? Прийнято вважати, що при фальшивій “задіяні” тільки кутики рота, а при щирій ще й кутики очей (хоча деякі дослідження ставлять під сумнів, що її неможливо “підробити”). Ще однією ознакою щирості вважається, якщо людина “розпливається” в усмішці, а не “одягає” її миттєво. Крім того, “повільна” усмішка викликає більше довіри і здається більш привабливою.

8. Усмішка допомагає заробляти гроші

Вище вже були згадані дослідження економістів, які оцінили усмішку в плюс 10% до довіри. Але чи можна відчути її переваги в грошовому еквіваленті? На думку Каті Тідда (Kathi Tidd) і Джоана Локард (Joan Lockard), так: ще в 1978 році вони виявили, що усміхненим офіціанток залишають більше чайових.

В цілому сфера обслуговування (готельний бізнес, ресторанний, авіаперевезення, розваги) передбачає прояв співробітниками певних емоцій при спілкуванні з клієнтами. Психологи називають це “емоційною працею”.

9. Викликає усмішку всього світу

Всі чули вислів: “Усміхнись, і весь світ буде усміхатися з тобою. Заплач — і будеш плакати на самоті”. Очевидно, що “весь світ” — це перебільшення, проте, як чверть століття тому показало дослідження Верлін Хінсз (Verlin B. Hinsz) і Юдіт Томхев (Judith A. Tomhave), ця фраза зовсім не позбавлена сенсу: усмішкою на усмішку відповіли 50% “піддослідних”. А ось хмуритися у відповідь майже ніхто не став.

10. Продовжує життя

Якщо жодне із згаданих досліджень не викликало у вас усмішку, подумайте про те, що вона продовжує життя. Ось цьому доказ: в 1952 році була сфотографована одна бейсбольна команда. Усміхнені на знімку спортсмени пережили своїх товаришів в середньому на сім років. Хіба це не привід усміхнутися?Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!