Експерт позитивно оцінив інвестиційний клімат в Україні


Підвищення прогнозу щодо довгострокових рейтингів України міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor's випливає з позитивної оцінки західними і східними інвесторами українських реалій.

Таку думку в коментарі телеканалу БТБ висловив аналітик інвестиційного холдингу ФІНАМ Антон Сороко, передає Dengi.ua.

"Скажімо так, немає бажання у зарубіжних партнерів бачити Україну в стані банкрутства. Нікому від цього краще не буде. Тут-таки варто говорити про те, що саме ставлення інвесторів до України є причиною того, що прогноз щодо рейтингу підвищений", - сказав він.

"Мені здається, підвищення прогнозу це те, що випливає з досить позитивної оцінки і західними, і східними інвесторами українських реалій. Якогось негативу з інших країн щодо інвестицій в Україну я не бачу", - заявив експерт.

Експерт зауважив, що ризик дефолту щодо суверенного боргу в Україні не вищий, ніж в інших країн. " Ризиків дефолту щодо суверенного боргу зараз практично немає. Він не вищий, ніж в інших країн. Тому ми і побачили перегляд прогнозу рейтингу з негативного на стабільний. Зараз у короткостроковій і середньостроковій перспективі ситуація стабільна", - додав Сороко.

Раніше в соціологічному дослідженні Якість інвестиційного клімату та рівень інвестиційної активності в Україні, представленому компанією Research & Branding Group, говорилося, що інвестори, які працюють в Україні, відзначають поліпшення в системі відшкодування податку на додану вартість і констатують зниження необхідності фізичного контакту з працівниками податкового відомства.

Основними перешкодами на шляху поліпшення інвестиційного клімату в Україні, згідно з дослідженням, залишаються корупція, судова система і адміністративні бар'єри.