Фільм прикарпатця визнали українською спортивною медіаподією року


Асоціація спортивних журналістів України визнала головною медіаподією року документальну стрічку Володимира Мули «UKE/ЮКІ. Історія перемог вільних українців».

Як пише Держкіно, вшанування авторів стрічки відбулося під час церемонії вручення премії "Найкращі спортивні медіа України 2020".

У такий непростий час було важко оцінити значущість фільму для суспільства. Пандемія, закриті кінотеатри, наелектризоване інформаційне поле. Відтак самий вихід стрічки на широкий екран особисто для мене став неабиякою життєвою подією. І я надзвичайно радий, що і для громадськості теж.

Режисер і продюсер Володимир Мула - родом з Городенки.

"UKE / ЮКІ " (похідна від "Ukrainians") – це збірне прізвисько, яке канадці вигадали для українців, що грають у Національній хокейній лізі. Прізвища гравців з українським корінням масово зафіксовані на кільцях головного трофею хокеїстів. І навіть Найкращий хокеїст усіх часів Вейн Грецкі, як з'ясувалося, також має українське походження. Всього на Кубку Стенлі вибито 57 українських прізвищ.

Сценарій до фільму створив Микола Васильков, оператори – Олег Шевчишин, Дмитро Шиповський, Станіслав Ткачов, Олександр Терновий, режисер монтажу – Андрій Луннік. Кінопроєкт "ЮКІ" став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно.

Нагадаємо, що фільм увійшов до трійці номінантів на здобуття премії "Золота Дзиґа" в категорії Найкращий документальний фільм, переможці якої будуть оголошені у червні.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!