Франківець Юрій Андрухович отримав премію Вацлава Буріана


Днями в Оломоуці (Чехія) відбулись урочистості з відзначення лауреатів премії Вацлава Буріана.

Премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав Юрій Андрухович, "український романіст, поет, журналіст, рокер та активіст", як зазначено в його офіційному представленні, пише Збруч.

Александр Качоровський, перший лауреат цієї премії, при цьому зазначив:

"Якось я навіть назвав його "вартовий Українець", бажаючи підкреслити важливість ролі, яку він відіграє не лише як видатний художник слова, але і як речник української незалежності. Однак це визначення вже не актуальне, бо Андрухович  виховав – також і в дослівному сенсі цього слова, про що свідчать літературні успіхи його доньки Софії, – ціле покоління наступників: талановитих прозаїків, поетів, публіцистів і редакторів. Тому є митцем і реалізованою особистістю. Може дивитися в минуле з гордістю, а в майбутнє – з надією".

Довідка: Щорічна премія Вацлава Буріана (1959—2014) була заснована 2016 року в пам'ять про видатного чеського журналіста, перекладача та поета з Оломоуца.

Премію вручають у двох категоріях: за поезію (у фіналі кожного року змагаються чотири поети, що пишуть чеською, словацькою, польською та німецькою мовою, і на конкурсі під час фестивалю журі визначає переможця) та за культурний внесок в центральноєвропейський діалог.

Минулого року премію за культурний внесок в центральноєвропейський діалог отримав видатний польський богеміст, перекладач, дисидент та журналіст «Ґазети Виборчої» Анджей Ягодзінський.