Франківськ - 15-й у рейтингу міст, які найактивніше продавали і здавали в оренду майно


Прозорро.Продажі опублікували щорічний рейтинг міст, які найактивніше реалізовували свої активи на платформі у 2023 році.

За підсумками 2023 року щорічний рейтинг очолили Золотоноша Черкаської області, Балта в Одеській області та Київ. Івано-Франківськ потрапив на 15 сходинку рейтингу. Загалом до рейтингу потрапили 26 міст, які найактивніше реалізовували свої активи на Прозорро.Продажі у 2023 році. Сумарний дохід громад, що потрапили до цьогорічного рейтингу, склав майже один мільярд гривень. 

“Державні онлайн-аукціони у 2023 році допомогли заробити до місцевих бюджетів щонайменше 1.6 млрд гривень. Це приклад того, як підвищення спроможності кожного окремого міста чи селища наближає нас до відновлення економіки країни загалом”, — зазначив заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. 

“У порівнянні з першим роком повномасштабного вторгнення у 2023 році ще кілька десятків міст повернулися до реалізації активів через державні онлайн-аукціони Прозорро.Продажі. Загалом у 2023 році з системою працювали 334 територіальні громади, які оголосили понад 7.3 тисячі успішних торгів з малої приватизації, оренди комунального майна та здачі в оренду й продажу земель. І це можливість для громад самостійно генерувати надходження до своїх бюджетів й залучати бізнес, який викуповує та бере в оренду комунальні активи”, — додав Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі. 

Методологія рейтингу:

Рейтинг охоплює період з 01 січня по 31 грудня 2023 року. 

До рейтингу міст Прозорро.Продажі за 2023 рік були відібрані територіальні громади, які провели понад 60 успішних аукціонів за рік.

Рейтинг формувався як середнє значення таких показників:

​​Бал за використання системи за трьома обов’язковими напрямами: максимальна кількість балів 3 (1 — земля, 1 — оренда, 1- мала приватизація).

Бал за конкурентність (відносно міста з найбільшою конкурентністю). У 2023 році бал розраховували відношенням середньої конкуренції досліджуваного міста до конкуренції у м. Белз (в середньому 2.81 учасника на торги).

Бал за успішність (відносно міста з найбільшою часткою успішних аукціонів). Цей показник вказує на ефективність продажу активів, коли місто не тільки виставляє лоти, а й завершує угоди. За 2023 рік бал обчислювали відносно Миколаєва з ефективністю торгів 87.5%.

При формуванні рейтингу не використовувався критерій доходу, оскільки вартість землі, нерухомості залежить від інфраструктури міста, кількості населення, наближеності до лінії фронту тощо.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!