Франківські лікарі за технологією 3D-друку розробили протез для воїна, який втратив долоню
В Івано-Франківську медик та інженер 3D-друку Антон Шелест розробив протез для військовослужбовця. Це — його перший досвід у сфері протезування. Раніше інженер працював над виготовленням навчальних муляжів для лікарів та медичної навігації.
Про роботу над протезом і співпрацю з військовим Антон Шелест розповів Суспільному.
Антон Шелест розробив зовнішній опорний протез для військовослужбовця, який проходить лікування та реабілітацію в Івано-Франківську. Над протезом чоловік працює разом із завідувачем кафедри травматології та ортопедії невідкладної військової хірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вадимом Сулимою.
"Ми зараз співпрацюємо з пацієнтом, в якого немає пів долоні. Є тільки один великий палець. Якраз учора ми були в лікарні й приміряли йому перший варіант протеза, чи все підходить. Це буде накладка на руку з механізмом, який дозволить військовому користуватися милицями чи ходунками, щоб проходити реабілітацію", — пояснює Антон Шелест.
Він розповідає, що зацікавився використанням 3D-друку в хірургії у студентські роки. А у 2022 році разом із двома друзями-айтівцями створив 3D-ферму.
Наразі тут є 25 3D-принтерів, які працюють за різними технологіями. На устаткуванні друкують деталі інженерно-технічного спрямування, художні вироби, а також навчальні муляжі для лікарів та медичну навігацію.
На один зі своїх медичних винаходів інженери оформили авторське право, на інший — наразі розробляють. Одним із перших виробів, який створили Антон Шелест і Вадим Сулима, була 3D-модель для фіксації руки пацієнта. Її інженери розробили два роки тому.
Антон Шелест говорить, що мріє налагодити виготовлення медичних ендопротезів в західних областях України.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!