Франківські реконструктори збудували старослов'янський човен


Старослов’янський човен-довбанку довжиною дев'ять метрів збудували у селі Хриплин Івано-Франківської міської ради.

Це — третій човен, який реконструювали франківці Володимир Ільків та Назар Морозко. При будівництві орієнтувалися на археологічні знахідки та історичні довідки тієї доби, пише Суспільне.

"Ми збирали археологічні дані, потім — зображувальні джерела того періоду, які показують, як човни виглядали. Наступний етап – це етнографічні дані, які дають можливість побачити технології. Чому саме така технологія, яким чином вона розвивалася, яким чином її використовували в цьому регіоні і чому вона не змінювалася. Це свого роду науковий процес", - розповідає Володимир Ільків.

Майстрували човен пів року. У проєкт вкладали власні гроші. Час від часу, фізичною працею їм допомагали друзі.

Франківські реконструктори збудували середньовічний човен слов’ян

Човен зроблений із соснових дощок. Деякі деталі — із дуба. Називають цей човен довбанкою через форму дна. За часів Київської Русі верхню частину човна могли використовувати повторно.

"В основному, в нас робили на кілки кріплення всі,так як метал завжди був дефіцитом і, в принципі, як ви бачите, тут металу дуже мало. Тільки на таких речах, на яких він необхідний. Тут по штевні (носі корабля) і якісь важливі конструктивні кріплення. Решта дощок кріплені на кілки", - каже Назар Морозко.
 
Франківські реконструктори збудували середньовічний човен слов’ян

6 серпня на цьому човні сплавлятимуться по Дністру із міста Галич до села Лука. Участь в експедиції зможуть взяти усі охочі.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!