Франківці боргують за воду 65 мільйонів. Підприємство хоче запровадити погодинну подачу


В центрі обслуговування "Івано-Франківськводоекотехпрому" натовп відвідувачів. Одні звіряють рахунки, інші - їх оплачують.

Представники підприємства кажуть: на жаль, далеко не всі франківці такі свідомі. Заборгованість містян досягнула рекордного рівня - шістдесят п'ять мільйонів гривень. І з кожним місяцем ця цифра зростає, пишуть Подробиці.

Володимир Шпег, начальник відділу роботи зі споживачами контакт-центр КП "Івано-Франківськводоекотехпрому":

Цей місяць ми взагалі не добрали десь приблизно близько 4 мільйонів. Фактично більшість із них залишаються ті самі люди, які не платили до війни й не хочуть зараз платити.

Чим більше зростають борги, тим важче працювати підприємству. Вже зараз не вистачає обігових коштів для закупівлі матеріалів - кажуть на підприємстві. І додають: якщо франківці й далі не платитимуть - доведеться запровадити погодинну подачу води.

Володимир Шпег, начальник відділу роботи зі споживачами контакт-центр КП "Івано-Франківськводоекотехпрому":

Ми змушені перейти на це у звязку із тим, що ми не витягнемо. Буде з 11 до 5 ранку, з 5 ранку буде подаватися. Але також потрібно розуміти, що з 5 ранку більшість людей не отримає водопостачання.

Боргують франківці не лише за воду, але й за інші компослуги.

Тетяна Шутка, заступниця директора ТОВ "Прикарпатенерготрейд" з питань обслуговування клієнтів:

Станом на перше серпня у нас була заборгованість близько 270 мільйонів по побуту. З них протермінована заборгованість - від одного до шести місяців боргу, у декого й рік і більше. Ця заборгованість становить 96 мільйонів.

Але навіть таких злісних неплатників не мають права відключати, кажуть енергетики. На час воєнного стану діє мораторій. Тож компанії використовують інші методи впливу на боржника - надсилають рахунки, смс-нагадування, особисто обдзвонюють. А ще пропонують реструктуризувати борг.

Тетяна Шутка, заступниця директора ТОВ "Прикарпатенерготрейд" з питань обслуговування клієнтів:

Якщо не допомагає і це, тоді ми відправляємо досудову претензію, очікуємо певний час і передаємо борг в суд. Щомісяця для наших адвокатів ми передаємо близько ста-ста десяти справ.

Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг:

У 2023 році був зафіксований рекорд - більша частина судових позовів, які є на сьогодні, якраз щодо боргів за житлово-комунальні послуги. Це близько 53 тисяч заяв від монополістів. Мова йде про борги минулих періодів.

В Івано-Франківському міському суді за цей рік таких заяв теж рекордно багато - дев'яносто відсотків від всіх наказних проваджень.

Михайло Савлюк, речник Івано-Франківського міського суду:

Ці наказні провадження, так звані судові накази, слухаються без участі сторін. Тому розглядаються досить швидко. І розглядається досить багато. Суд задовольнив близько 70 відсотків таких позивних заяв.

Далі такі судові накази потрапляють у виконавчу службу, яка тепер може арештувати як майно, так і банківські рахунки боржників. І навіть забрати до п'ятдесяти відсотків пенсії. З початку великої війни це тимчасово призупиняли, але в травні цей мораторій зняли.

Володимир Шпег, начальник відділу роботи зі споживачами контакт-центр КП "Івано-Франківськводоекотехпрому":

Зараз суд досить швидко накладає арешт на майно, накладає арешт на карточки банківські, і все стягується на користь підприємства. Судовий збір збільшився. І окрім їхнього боргу, якщо у них там борг 5 тисяч, треба ще заплатити судовий збір 2400.

Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг:

Також як один із варіантів - реєстрація боржників за житлово-комунальні послуги в перелік тих людей, які не можуть отримати кредит.

Попри це, борги населення за комунальні послуги в Україні й далі зростають. За словами експертів, з початку війни сума збільшилась на третину - і нині становить вже 110 мільярдів гривень.

Але чому ж українці не платять за комірне? Фахівці кажуть: причин чимало. Багато людей наразі просто не платоспроможні, особливо жителі прифронтових територій. Нікуди не ділися і злісні неплатники. Підсилюють загальну суму боргу і нарахування з окупованих населених пунктів, які експерти називають незаконними.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!