ГПУ пообіцяла розслідувати факти про багатомільярдні зловживання уряду до 15 травня


Завершилось засідання парламентської групи, що вивчає інформацію про багатомільярдні зловживання уряду.

Про це повідомив народний депутат від ВО «Свобода» Олег Осуховський, пише Вголос.

«Підсумки нинішньої роботи парламентської групи, що вивчає інформацію про багатомільярдні зловживання уряду.

Було заслухано представників Держфінінспекції, її колишнього очільника Миколу Гордієнка, заступника міністра інфраструктури, керівників таких держпідприємств: «Укрпошта», «Укрзалізниця», «Укрзалізничпостач», «Украерорух» та Адміністрація державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Позитив: У результаті особистих наполягань на засідання групи з’явився представник Генпрокуратури, який зобов’язався надати нашій групі до 15 травня попередні дані розслідувань фактів, озвучених М.Гордієнком.
Негатив: Попри мої неодноразові наполягання, члени групи відмовилися зробити засідання відкритим для преси. Як результат – представники ЗМІ були присутні лише перші 15 хвилин роботи. Підтримали публічність засідання, окрім мене, ще народні депутати Дмитро Добродомов і Яків Безбах. Усі решта або не голосували, або утрималися: Костянтин Матейченко («Народний Фронт», Іван Мельничук (БПП), Юхим (Борислав) Береза (позафракційний), Ігор Попов (партія Ляшка), Павло Костенко («Самопоміч»), Владислав Бухарєв («Батьківщина»), Володимир Парасюк (позафракційний)», - повідомив він у своєму «Facebook».

Після заслуховування представників «Укрпошти», «Укрзалізниці», «Укрзалізничпостачу», «Украероруху» та Адміністрації державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації підтверджено зловживання з коштами держбюджету приблизно на мільярд гривень (період січень-вересень 2014 року). Загалом за два дні вивчення матеріалів підтверджено корупційні дії в урядах Азарова та Яценюка на близько 3,2 мільярди гривень, серед яких - 151 мільйон гривень додаткових збитків до заявлених раніше Гордієнком.

Зокрема, щодо «Укрпошти» підтверджено зловживань на 112 мільйонів гривень, щодо яких навіть є судові рішення.

Відносно «Укрзалізниці» підтверджено зловживань на 295,7 мільйона гривень (відкрито 12 кримінальних проваджень). Ці справи зараз перебувають у судах, Генпрокуратура веде слідство. Щодо «Укрзалізничпостачу», йдеться про зловживання на 300 мільйонів гривень.

Справи також перебувають у судах, прокуратура веде слідство.

Що стосується «Украероруху» – виявилося, що було незаконно перераховано кошти за роботи на об'єктах на суму 60,4 млн. грн.
І найголовніше: з’ясовано, що є всі підстави розпочати процес повернення в державну власність «Укртелекому», оскільки покупець акцій не виконав приватизаційних умов, бо не передав Держспецзв'язку обладнання телекомунікаційної мережі спеціального призначення. На це з державного бюджету незаконно витрачено 220 млн. грн.

На наступних засіданнях розглядатимемо корупційні оборудки у фінансовому та аграрних секторах. Про час та місце заходів інформуватиму додатково.

Нардеп додав, що на два останні засідання робочої групи не з’явилися такі депутати: Антон Геращенко («Народний фронт»), Ігор Котвіцький («Народний фронт»), Ігор Мосійчук (партія Ляшка), Микола Паламарчук (БПП).