Індія запустила на Місяць міжпланетну станцію


Індія запустила на Місяць міжпланетну станцію "Чандраян-2". Ракета-носій стартувала з космодрому на острові Шріхарікота в Індії в 14:43 за місцевим часом, о 11:13 за Київським часом.

"Чандраян-2" подолає 384 тисяч кілометрів і досягне Місяця більш ніж через п'ять тижнів. Ракета доставить на Місяць космічний апарат, що складається з трьох частин: орбітальної станції, апарату що спускається і 27-кілограмового шестиколісний ровера з приладами для аналізу ґрунту, пише Gazeta.ua.

Чи не найскладніший етап місії стане посадка, що відбудеться, орієнтовно, 6 або 7 вересня. У квітні під час виконання схожої операції розбився перший місячний апарат Ізраїлю.

В рамках програми, на Місяці шукатимуть воду, мінерали, а також досліджуватимуть поштовхи під поверхнею. Орбітальний апарат протягом року буде фотографувати поверхню супутника Землі і аналізувати його атмосферу. Місяцехід на сонячних батареях, повинен за 14 днів подолати до півкілометра і відправити на Землю отриману інформацію, зокрема зображення.

Індія розраховувала, що запустить "Чандраян-2" до Місяця в 2013 році у співпраці з РФ. Але через провал російської місії "Фобос-Грунт" влада Індії вирішила здійснити місію самостійно.

У 2008 році Індія вже направляла до Місяця космічний зонд в рамках своєї першої програми "Чандраян-1", але тоді апарат не сідав на поверхню.