Калушанці у ЦНАПі в довідці про склад сім’ї вписали сусідів


До громадської приймальні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області звернулася мешканка Калуша щодо порушення посадовими особами Калуської міської ради та Центру надання адміністративних послуг Калуської міської ради Закону України «Про захист персональних даних».

Заявниця повідомила, що у довідці про склад сім’ї, яку отримала у Центрі надання адміністративних послуг Калуської міської ради, внесені двоє чужих осіб, які не є членами її родини. Вони фактично проживали поряд із заявницею. При цьому, по кожній зареєстрованій особі були наявні відомості про дату народження, серію і номер паспорта/свідоцтва про народження, що є їх персональними даними. Про це  пише Бліц-Інфо з посиланням на сайт Уповноваженого ВР з прав людини.

Відповідно, такі ж персональні дані ставали доступними і для сусідів у випадку отримання ними довідки про склад сім’ї, оскільки обидві сім’ї виявились зареєстрованими за однією адресою.

З приводу усунення порушень законодавства про захист персональних даних, пов’язаних з реєстрацією місця проживання, сім’я заявниці неодноразово зверталась до Калуської міської ради та ЦНАПу. Втім посадовими особами не тільки не вжито заходів щодо захисту персональних даних цих осіб, але й прийнято рішення припинити розгляд звернень заявниці.

Водночас порушене питання позбавило права калушанки на соціальні гарантії, зокрема субсидії на ЖКП, а також вчинення нотаріальних дій стосовно житлового будинку.

За результатами проведеної перевірки та вжитих заходів співробітниками регіонального представництва Уповноваженого в Івано-Франківській області, у Калуській міській раді:

- у встановленому законодавством порядку визначено відповідальну особу, на яку покладено обов’язки щодо організації роботи, пов’язаної із захистом персональних даних при їх обробці у ЦНАПі та виконавчому комітеті Калуської міської ради;

- прийнято рішення виконавчого комітету Калуської міської ради про впорядкування (зміну) адресного номера об’єкту нерухомого майна на відповідній вулиці м. Калуш (житловому будинку сусідів заявниці надано новий адресний номер);

- внесено відповідні зміни до електронної бази обліку реєстрації у територіальній громаді м. Калуш.

Таким чином, порушене право заявниці на приватність було поновлено.

Посадові особи Калуської міської ради не понесли адміністративної відповідальності за порушення Закону України «Про захист персональних даних», оскільки заявниця наполягала виключно на сприянні у поновленні її порушеного права, а не складанні протоколу про адмінправопорушення та відкликала свою скаргу.