Калуська громада немає офіційних місць для купання — лише для відпочинку


23 травня у Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Обговорювали стан готовності місць масового відпочинку на водних об’єктах на території Калуської міської територіальної громади у 2023 році.

Як повідомив заступник начальника Калуського міськрайонного відділу державної служби з надзвичайних ситуацій Євген Ткачук, на території Калуської громади визначили два місця відпочинку на водних об’єктах: озеро у міському парку (де катаються на катамаранах) та озеро на вул. Литвина, теж у Калуші (тут в основному рибалять), інформують "Вікна".

Це місця для відпочинку, але не для купання — таких місць на території громади не визначено. Так, для того, щоб організувати офіційне місце для купання, необхідно провести обстеження водойми, влаштувати пост для чергування рятувальників, забезпечити присутність медичного працівника тощо. Тож усі місця, де люди купаються влітку, є стихійними.

Оскільки люди все ж відпочивають і купаються у необлаштованих для цього місцях, комісія доручила міському управлінню з питань надзвичайних ситуацій, підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій та старостам через засоби масової інформації та соціальні мережі пропагувати правила безпечної поведінки під час літнього відпочину на воді. Також на озері у парку буде працювати рятувальник на випадок перекидання катамарана.

Як повідомив Євген Ткачук, минулого року на території Калуського району було зафіксовано чотири випадки загибелі людей на воді, причому на території Калуської громади — жодного. Цього року, хоча сезон купання на водоймах ще не розпочався, у Калуському районі вже є три випадки загибелі людей на воді. У тому числі два випадки — на території Калуської громади: 16 січня на річці Сівка у Калуші загинула жінка, а 8 березня в селі Кропивник, теж на річці Сівка, втопився чоловік. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!