Калуська міськрада виставила на аукціон право оренди дев’яти земельних ділянок


17 листопада на Прозорро.Продажі та на сайті Національної електронної біржі Калуська міська рада оприлюднила одразу дев’ять оголошень про проведення аукціонів на право оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Прийом заяв триватиме з 21 листопада, аукціони заплановані на 19-20 грудня. Земельні ділянки передають в оренду на строк 7 років. Стартова ціна на аукціоні дорівнює розміру річної орендної плати.

Калуська міська рада оголосила електронні торги з продажу права оренди земельних  ділянок на території:

села Студінка (7,95 га, стартова  ціна — 15,9 тис. гривень),

села Голинь (4,775 га, стартова ціна — 15,3 тис. гривень),

села Мостище (15,15 га, стартова ціна — 20,6 тис. гривень),

міста Калуша (15 га, стартова ціна — понад 34,7 тис. гривень),

за межами села Бабин Зарічний (6,8079 га, стартова ціна — 13,8 тис. гривень).

По дві ділянки знаходяться в селах Кропивник: 10 га (стартова ціна — 20,7 тис. гривень) і 3,4680 га (стартова ціна — 6,3 тис. гривень) та Копанки: 9,0571 га (стартова ціна — 15,6 тис. гривень) і 18,11 га (стартова ціна — 21,6 тис. гривень).

Таким чином загальна площа ділянок — близько 90,3 га. Земельні ділянки мають намір передати в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, інформують "Вікна".

Рішення про проведення земельних торгів у формі електронного аукціону на право оренди цих земельних ділянок Калуська міська рада прийняла 10 жовтня 2023 року.

Тоді, зокрема, було затверджено нормативну грошову оцінку кожної земельної ділянки та визначено, що стартовий розмір річної орендної плати становить 12% від нормативної грошової оцінки, а крок земельних торгів — 5% від стартової ціни.

Нагадаємо, минулого року для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану в Україні дозволили передавати в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення аграріям без проведення аукціонів терміном на рік. Відтак було укладено 35 договорів оренди на загальну площу майже 490,7 га. Термін оренди вже збіг, тож право оренди цих земельних ділянок масово виставляють на земельні торги.

Так, лише у жовтні, 10 і 26 числа Калуська міська рада прийняла рішення про проведення земельних торгів у формі електронного аукціону на 20 земельних ділянок сільськогосподарського призначення сумарною площею понад  216 га. Аукціони на 14 з них сумарною площею понад 150 га вже оголосили.

Рішення про проведення земельних торгів приймали і раніше. Так, на 28 листопада заплановані електронні аукціони на право оренди п’яти земельних ділянок сільськогосподарського призначення сумарною площею понад 78,6 га.

Крім того, цього року у Калуші вже визначили орендарів  п’яти земельних ділянок сільськогосподарського призначення сумарною площею 40 га.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!