Космічний апарат виявив «стійкий гул» з-поза нашої Сонячної системи


Космічний зонд Voyager-1, який запустили у космос у 1977 році, зафіксував «безперервний гул», що йде з-поза нашої Сонячної системи. Це може бути сигнал міжзоряної плазми.

Про це повідомляє CNN, передає Громадське.

Космічний апарат запустили для дослідження Сонячної системи та простору за її межами. Voyager-1 став першим зондом, який вийшов у міжзоряний простір.

Простір між зірками за межами Сонячної системи не повністю складається з порожнечі, а також має міжзоряний газ, однак виявити та виміряти його складно. Voyager-1 після того, як потрапив у міжзоряний простір, виявив коливання у газі, які спричиняє наше Сонце.

Дослідники з Корнелльського університету, коли вивчали дані, які отримали від апарату за 23 мільярди кілометрів, почули ще й гул міжзоряного газу.

«Гул дуже слабкий і монотонний, тому що перебуває у вузькій смузі частот. Це слабкий, безперервний гул міжзоряного газу», — сказала Стелла Кох Окер з Корнелльського університету з астрономії.

NASA навіть опублікувало запис цього гулу. Журналісти назвали його моторошним, натомість вчені порівнюють його із «тихим і помірним дощем».

Дослідники вважають, що дані з апарату допоможуть їм з'ясувати, з чого складається міжзоряний простір, а також зрозуміти взаємодію між міжзоряним середовищем та сонячним вітром — постійний потік заряджених частинок, що виходять із зірки.

Voyager-1 є найвіддаленішим об'єктом у космосі, який створила людина і який продовжує функціонувати, попри свій вік.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!