Львів'янину за футболку з написом «СРСР» загрожує до 5 років ув'язнення


У Львові правоохоронці затримали чоловіка, який був одягнений у футболку з написом «СРСР» та з принтом з комуністичною символікою.

Про це Громадському повідомили у пресслужбі обласної поліції. 

Так, 8 вересня у центрі Львова хтось із громадян побачив 21-річного чоловіка у чорній футболці з написом «СРСР» та принтом комуністичної зірки та серпу і молоту. Люди звернулися до поліції, яка затримала чоловіка й доставила до райвідділку.

Що йому за це «світить»?

Правоохоронці відкрили справу за статтею 436-1 (виготовлення та поширення комуністичної, нацистської символіки і її пропаганда) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає ув’язнення до п’яти років з конфіскацією майна або ж від 5 до 10, якщо він скоїв це повторно.

Заборона комунізму в Україні

Заборона символіки на використання комуністичного, націонал-соціалістичного та тоталітарного режимів почала діяти у квітні 2015 року. Спочатку цю заборону критикували, але пізніше Конституційний Суд визнав закон про заборону комуністичної, нацистської та тоталітарної символіки конституційним. 

В Україні вже були прецеденти, коли люди реально отримали покарання за різні форми «пропаганди» комуністичної символіки. До прикладу, минулого року Криворізький суд присудив чоловіку 1 рік обмеження волі умовно за статтею поширення символіки тоталітарних режимів. Він вдягнув червону футболку з принтом державного герба СРСР. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!